Для кожного водія перший день на дорозі в ожеледицю завжди є тяжким і неочікуваним. Під час приморозків слизька поверхня на дорогах спричиняє велику кількість ДТП. У такому випадку просто необхідно пригадати забуті навички їзди в зимових умовах як в теорії, так і на практиці. А сім правил, які ми підготували для вас допоможуть пригадати усі важливі речі, які потрібно пам’ятати під час водіння машини взимку.
1.Завчасно підготуйте свою машину до зимової пори
Ви можете забути перевірити масло, рівень охолоджуваної рідини в радіаторі або стан акумулятора, але замінити літні шини на зимові завчасно є необхідним для вашої безпеки на дорозі. Спеціалісти рекомендують міняти гуму саме в той момент, коли середня температура падає до семи градусів. Більш того, перед від’їздом не забувайте очистити не тільки дзеркало і скло автомобіля, але і капот від снігу. Оскільки часто бувають випадки, коли водії потрапляли в аварію через те, що при гальмуванні на лобове скло з’їхала велика кількість снігу з даху. Крім цього, важливо ретельно очищати фари, оскільки хороше світло в умовах снігопаду вкрай необхідне. А як правильно підготувати авто до зими, Ви можете прочитати у нашій минулій статті.
2. Завжди сідайте за кермо автомобіля правильно
У зимову пору надзвичайно важливо їздити акуратно. Оскільки, ситуації, коли водії керують машиною однією рукою є дуже небезпечними. Адже вони не мають повного контролю над машиною, тому просто не будуть спроможні швидко зреагувати на зміни, що можуть у будь-який момент виникнути на дорозі. Спеціалісти рекомендують під час їзди в ожеледицю класти великі пальці рук на обід керма. У такому положенні ви завжди будете готові до неочікуваних ситуацій. Крім цього, так можна набагато краще відчувати зчеплення коліс машини з дорогою. Більш того, потрібно завжди дотримуватися оптимальної відстані від керма. Водій повинен мати змогу вільно покласти зап’ястя на нього, коли відкидаєтесь на спинку сидіння і витягує руки вперед.
3. Старайтеся нагадати собі забуті навички їзди взимку
Для того щоб нагадати собі навички їзди взимку просто спробуйте заїхати на будь-який вільний від дорожнього руху майданчик і проїдьтеся перший раз там. Адже недостатньо мати лише теоретичні знання. Кожному водієві необхідна практика, щоб навчитися виробляти рефлекси. Більш того, на майданчику ви спокійно зможете ознайомитися як саме працюють різні «електронні помічники». Як правило, сюди входять ABS, система курсової стійкості, система стабілізації руху і т. д. Спробуйте включити або виключити їх, тоді ви не будете боятися спрацьовування цих систем в складних ситуаціях і зрозумієте в які саме моменти це потрібно використовувати.
4. Намагайтеся розпізнавати слизьку дорогу
Найнебезпечнішою річчю, яка може трапитися з вами під час ожеледиці це те, що вона може виникнути зовсім неочікувано. Більш того, не кожен досвідчений водій може завжди побачити це явище на дорозі. Оскільки на асфальті при невеликій вологості та морозі відразу утворюється слизька і не відразу помітна для людського ока поверхня. Відсутність снігу тільки погіршує це становище. Адже коли автомобіль втрачає траєкторію, водій вже не зможе вирівняти машину за допомогою великої кількості снігу, що лежить на узбіччі. Варто пам’ятати, що під час сильної ожеледиці авто легко може в’їхати в бордюр або дорожнє бар’єрне огородження. В таких ситуаціях спеціалісти рекомендують визначати наявність слизької дороги за температурою повітря. Як правило, система ABS повинна спрацьовувати в таких випадках і вказувати на те, що під колесами вашої машини утворився лід.
5. Змінюйте манеру своєї їзди
Зазвичай людина, яка йде по слизькій поверхні старається не роботи різких рухів через те, що він/ вона хоче уникнути будь-якого травмування. Інакше кажучи, водіям слід керувати автомобілем так само, як пішоходи пересуваються по слизькій дорозі. Загалом, старайтеся не робити різких поворотів і сильних розгонів.
6. Контролюйте дистанцію
Необхідно завжди тримати на контролі дистанцію не тільки перед автомобілем, який їде в переді, але і ззаду вас. У випадку, коли машина під’їжджає надто близько варто натиснути на гальма, тоді загоряться гальмові вогні, а для водія, що знаходиться ззаду це буде знаком, що потрібно також пригальмувати. Спеціалісти рекомендують під час перших морозів контролювати не лише першу машину, але і другу-третю, що рухаються за вами. Більш того, в період ожеледиці старайтесь завчасно гальмувати. Інакше кажучи, просто чергуйте натискання педалі гальма разом з її відпусканням. В жодному випадку не намагайтеся одночасно повертати кермо і гальмувати, бо колеса вашої машини не змінять напрямок руху.
7. Старайтесь уважно керувати своїм авто
Досить часто на слизькій дорозі ви можете стикатися з такою ситуацією, коли автомобіль просто не можливо повернути. Зазвичай, це називають зносом передньої осі. У такому випадку попробуйте спочатку зменшити поворот керма, а потім заново починайте плавно повертати. Крім того, якщо ви не будете так сильно тиснути на педаль газу, то ваша машина нахилиться вперед, а передні колеса не тільки будуть гальмувати набагато краще, але і зможуть щільніше притиснутися до дороги. Взимку на слизькій дорозі водії часто можуть стикнутися з занесенням передньої осі. В такій ситуації повертайте кермо в бік заносу. А якщо занос не є великим, тоді вам необхідно швидко повертати кермо в бік заносу і потім відразу випрямити його. У випадку, коли це триває значно довше — повертайте кермо і чекайте реакції вашого автомобіля. Саме для таких неочікуваних ситуаціях потрібна практика і ваші забуті навички їзди у зимовий період.
Залишити коментар