Як правильно підготувати своє авто до зимової пори.

Найкращим періодом для підготовки автомобілів до холодної пори року вважається осінь. Однак, величезна кількість водіїв не надають цій справі такого вагомого значення. Тому задля вашої безпеки на дорозі, ми вирішили поділитися, що потрібно зробити, щоб зима не застала вас зненацька.

Заміна літньої гуми  на зимову

Найважливіша річ яку потрібно зробити в першу чергу ‒ це замінити свою літню гуму на зимову. Незважаючи на це, велика кількість водіїв помилково вважає, що заміна шин не відіграє такого вагомого значення. Але система стабілізації руху, що встановлена в машині,  може захистити  від усіх проблем.  Погіршує ситуацію той факт, що багато людей з північного або центрального регіону країни купують всесезонну гуму, яка  помічена індексами AW і AS. В деякій мірі, всесезонні шини дійсно виконують свою функцію і на них можна їздити у будь-яку пору року.

Однак, потрібно враховувати кліматичні умови місцевості, де ви будете користуватися своїм автомобілем. Здебільшого, в південній частині України немає сильних морозів, тому люди там використовують всесезонну гуму. Однак, водіям, які мешкають у центрі або на півночі України обов’язково потрібно замінити літні шини на зимові.

 Водії з невеликим  стажем  часто нехтують заміною літньої шини на зимову, через що  спричинення аварійних ситуацій на дорозі підвищується. Проблема полягає в тому, що через високі ціни автомобілісти часто економлять і замінюють шини тільки на привідній висі. Саме це ускладнює гальмування і занижує поворотність, адже  літня гума при мінусовій температурі має властивість задубівати, і  машина починає ковзати.

В Україні водіям радять використовувати  зимові шини, які помічені спеціальними індексами: W, що означає «Зима» або M + S, що означає «Бруд + Сніг». Також  на таких шинах можна знайти знак сніжинки, тому зимову гуму класифікують  як липучки або шипи.

Липучки зазвичай використовують в місцях, де постійно розчищають дороги, або посипають її спеціальною сумішшю. Тоді як шипам надають перевагу водії, які часто їздять за межі міста. Зимою ці ділянки дороги є  дуже слизькими, тому автомобілісти використовують  шини, які зчіплюються з дорожнім покриттям.

До 15 листопада в України фактично  усі водії замінюють літні шини на зимові. Проте, якщо температура стане 5 ° С до вказаного періоду, то це вказує на необхідність заміни гуми швидше. Важливо пам’ятати, що перед установкою потрібно перевірити рівень тиску в колесах. Як правило, він має бути вказаний в вашій автомобільній документації.

Двигун

 У зимовий час, через дуже низьку температуру, двигунне масло має властивість застигати. Тому, щоб уникнути проблеми із заведенням машини на морозі,  потрібно  замінити на масло з меншим коефіцієнтом в’язкості.  

Пам’ятайте, що  заміна свічок запалювання, масляних і повітряних фільтрів, є також дуже важливим у холодну пору року. Фахівці вважають, що на провід електроживлення також потрібно нанести спеціальну рідину,  яка допоможе запобігти його пошкодженню.

Стартер і генератор теж вимагають ретельного огляду. Якщо цього не було зроблено, тоді варто оглянути і при необхідності замінити підшипники, щітки, мастило і втулки.

Система гальмування

У зимовий період система гальмування також потребує огляду, адже від цього напряму залежить ваша безпека на дорозі.  Деякі спеціалісти радять випробувати свого залізного коня в польових умовах. Якщо під час різкого гальмування ваше авто заходить в юз або занос, тоді, задля уникнення аварійних ситуацій, рекомендується якнайшвидше полагодити цю несправність. Крім цього, потрібно ретельно оглянути  усі вузли гальмівної системи вашого автомобіля, а особливо колодки. Не забувайте, що гальмівну рідину необхідно замінити  перед приморозками.

Акумулятор

Перед приходом зими рекомендується оглянути в якому стані є акумулятор. Його потрібно замінити, якщо він вже  застарів, або не може довго тримати заряд. Варто пам’ятати, що  не рекомендується замінювати акумулятор на більшу потужність, ніж зазначена у вашій автомобільній документації. Слідкуйте за розміщенням  полярних контактів, адже бувають випадки, коли дроти з клемами не дотягуються до них. Крім цього, на будь-якому авторинку  ви завжди зможете знайти широкий вибір стартерних батарей.

Скло

Однією з причин неякісного очищення скла вважається погане функціонування автомобільних двірників. Загалом, заміна  склоочисників повинна відбуватися двічі на рік: перед початком зимової пори року та після її закінчення. Ще однією причиною постійних автомобільних аварій вважається запотівання скла. Тому, у разі виникнення такої проблеми, потрібно негайно вжити заходи, щоб уникнути неочікуваних обставин на дорозі. Зазвичай в таких ситуаціях рекомендують завжди тримати в салоні машини старі газети або папір, щоб постелити їх на підлогу. Кажуть, що це не тільки допоможе забрати усю вологу, але і салон машини завжди буде залишатися чистим.

Варто пам’ятати, що для  уникнення несправності насосів і засмічення шлангів системи рекомендується замінити літню склоомиваючу рідину на зимову.

Кузов

Під час зимової пори дороги часто посипають різними сумішами, які не є цілком безпечними для кузовного покриття. Перед заморозками  рекомендується зробити обробку всіх порожнин кузова, арок і днища. Для вашого автомобіля не буде зайвим обробити усі гумки дверей, замки та петлі спеціальним силіконовим маслом. Використовуйте професійні полімерні засоби і плівки, щоб захистити покриття кузова від різного ушкодження.