Осінь – це прекрасна пора року, особливо в Україні. Відверто кажучи, ця пора, напевно, найкраща в році. Оскільки  можна  покататися по жовтому листі над гарним блакитним небом

Але, не дивлячись на те, що водіння в цю пору року може бути дуже “захоплюючим”, водієві потрібно пам’ятати про деякі несподіванки, які чекають його на дорозі. Справа в тому, що зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям може змінюватися дуже сильно в залежності від дощу, наявності опалого листя або навіть ранніх заморозків. Тому, ми спеціально для вас підготували поради, які допоможуть вам насолоджуватися водінням в осінній період. Старайтеся восени завжди гальмувати плавно і повільно. Якщо ви пересуваєтеся по слизькій дорозі, радимо вам сповільнюватися при входженні в поворот (особливо, сліпий) або якщо ви пересуваєтеся по незнайомій дорозі. Також візьміть до уваги листя на дорозі. Ніколи не випускайте з поля зору листя, які лежать на дорожньому полотні. І не важливо, це мокрі або заморожені листя.

Слідкуйте за погодними умовами. Завжди перевіряйте прогноз погоди перед початком поїздки. Будьте готові до швидкої зміни погодних умов, від яких на дорозі може утворитися тонкий лід. Оскільки,  це явище  дуже поширене восени. Але найголовніша небезпека цього льоду полягає в тому, що його дуже важко помітити, і через це такі ситуації стають ще більш небезпечними. Тому, обов’язково звертайте увагу на дорогу, коли на вулиці вологе повітря, або його температура  знаходиться близько або нижче нуля.

Коли осінь прибуває в наші краї, новий сезон приносить багато різних факторів, про які повинні знати водії. Зі зниженням висоти сонця над горизонтом пасажири і водії борються зі збільшеними сонячними відблисками. І зміна часу сходу і заходу сонця восени змінює умови освітлення для водіїв – особливо в час пік. Тому завжди тримайте сонцезахисні окуляри в своєму бардачку. Так ви зможете вберегти свої очі від зайвого світла.

Коли осінь плавно рухається до зими, у нас все менше стає світла. Зменшена видимість + зменшення кількості денного світла – це також прихована загроза. При меншому денному світлі восени стає важко побачити дітей, пішоходів та велосипедистів. Тому завжди будьте обачні і звертайте увагу на ситуацію поза вашим автомобілем.

За даними The Weather Dudes, туман частіше зустрічається восени і на початку зими. Ці умови зменшують видимість, особливо в долинах і низьких ділянках дороги. При цьому волога, яка може конденсуватися на ваших вікнах часто замерзає, що також сильно може погіршити видимість. В таких випадках використовуйте протитуманне освітлення. Спеціальні промені допоможуть вам краще  бачити при русі в тумані, оскільки звичайне світло фар відбиває туман і ускладнює видимість.
Заморозки на вікнах також можуть доставити багато неприємностей. Тому, переконайтеся, що у вас є скребок в машині, що прибрати їх при необхідності з вікон.

Сподіваємось наша стаття була для вас корисною і ви зможете не тільки їздити безпечно, але і насолоджуватися осінньою природою і її красою.