Автомобіль для переважної більшості водіїв це більше аніж простий засіб пересування. В ній вони проводять чимало часу, тому варто потурбуватись, аби в автомобілі були не тільки документи на транспортний засіб (ТЗ), але й інші речі, які можуть стати у пригоді.
Документи
Звичайно ж, без документів немає сенсу навіть сідати за кермо. Права, техпаспорт на авто, страховий поліс та інструкція з експлуатації ТЗ обов’язково повинні бути в автомобілі.
- Права. Це основний документ, який підтверджує особу водія та його право на керування ТЗ. Кермування без прав загрожує серйозними штрафами та переміщенням автомобіля на штрафний майданчик.
- Техпаспорт. Якщо права — це основний документ із даними про водія, то техпаспорт — це інформаційний довідник про автомобіль (виробник, модель, основні характеристики тощо).
- Страховий поліс. Наявність документа про страхування — це запорука спокою та економії коштів у разі непередбачуваних ситуацій (аварії, поламки, викрадення тощо). Відсутність страхового поліса також загрожує штрафом.
- Інструкція з експлуатації ТЗ. На жаль, автомобілісти дуже рідко переглядають цей документ. Можливо, хтось не робив цього жодного разу — і дарма. Інструкція допоможе розібратися з улаштуванням автомобіля, знайти потрібну інформацію про деталі та навіть усунути несправності.
Інструменти
- Домкрат. Незамінний пристрій для заміни колеса або швидкого ремонту в дорозі. Особливо, коли мова йде про подорожі на значні відстані.
- Насос або компресор. Потрібні, щоб накачати спущене автомобільне колесо або підкачати шину у разі надмірного зниження тиску. До речі, регулярний моніторинг тиску в автомобільних шинах не тільки підвищує безпеку дорожнього руху, але й знижує витрати палива.
- Балонний ключ, набір викруток. Допоможуть відкрутити болти та гайки без особливих зусиль.
- Трос. У разі поламки або інших проблем із ТЗ буксирувальний трос допоможе доїхати до найближчого автосервісного центру. Бажано, аби трос був міцним та якісним і витримував навантаження, які на нього чиняться під час транспортування автівки.
- Запаска або докатка. Запаскою може служити як нова шина, так і будь-яке старе колесо, яке ви вже не використовуєте на своєму автомобілі. Головне, аби на ньому не було тріщин, мікропорізів та інших пошкоджень. Влітку запаска має бути літньою шиною, а взимку — зимовою або всесезонною із маркуванням сніжинки чи гори з трьома вершинами (це свідчить про придатність шини до експлуатації в зимовий період).
- Набір для швидкого ремонту шин. Сьогодні існує безліч шиноремонтних матеріалів для швидкого ремонту шин в дорозі. Це і спеціальні герметики для шин у балончиках, які не потребують використання додаткового інструменту (варто лише залити спеціальну рідину через вентиль). Це і набори шнурів зі спеціальним шилом для їх встановлення на місці проколу. Такі набори допоможуть доїхати до найближчого шиноремонтного центру без сторонньої допомоги.
- Знак аварійної зупинки. Знадобиться у разі поламки чи проблем з автомобілем. Знак служитиме сигналом про те, що у вас щось сталося.
- Лопата. Допоможе розчистити дорогу чи «відкопати» автомобіль під час заносу або замету (взимку).
- Каністра. Прийде на допомогу, коли паливо закінчилося у найнеочікуваніший момент. Поруч із каністрою варто також тримати лійку.
- Проводи для прикурювання. Знадобляться, якщо акумулятор у вашій автівці зношений. Особливо затребувані такі проводи в холодну пору року.
Засоби першої допомоги
- Аптечка. У разі потреби в аптечці знайдуться засоби для надання першої медичної допомоги — бинти, джгут, стерильні серветки та серветки для зупинки кровотечі, ножиці, антисептики тощо. За потребою покладіть до аптечки ліки першої необхідності — жарознижувальні та знеболювальні препарати. Однак не забувайте, що у будь-яких ліків є кінцевий термін придатності, тому перевіряйте, чи не час замінити старі невикористані пігулки на нові.
- Вогнегасник. Згідно із правилами пожежної безпеки вогнегасник повинен бути в будь-якому автомобілі. Це не просто аксесуар, а насамперед міра безпеки. Основна вимога до автомобільного вогнегасника — це можливість його транспортування. Також зверніть увагу на термін придатності вогнегасника.
Важливі дрібнички
- Скотч або ізоляційна стрічка. Знадобляться для аварійного ремонту пошкоджених з’єднань, шлангів, трубок тощо.
- WD-40. Цей універсальний аерозоль не тільки захистить елементи автівки від дії вологи та корозії, але й допоможе відкрутити деталі, які «прикипіли» чи заіржавіли.
- Рідини для доливання. Покладіть до багажного відділення пляшку моторного мастила, гальмівної та охолоджувальної рідини.
- Автомобільний зарядний пристрій для телефону або портативна зарядка. Не завжди є можливість підзарядити телефон від електромережі. В таких випадках на допомогу прийдуть ці аксесуари.
- Ліхтарик. Незамінний у темну пору доби, особливо, коли потрібно замінити колесо. Обирайте моделі із кріпленням на голові, аби звільнити руки.
- Вода. Вода ніколи не буває зайвою Вона не тільки тамує спрагу, але й стане у пригоді аби вимити руки, промити рану тощо.
- Мапа. Покладіть до автівки паперову мапу або атлас автомобільних доріг, навіть якщо у вашому автомобілі є такий сучасний гаджет як навігатор.
- Світловідбивальний жилет. У темний час доби таке екіпірування зробить вас помітним для інших водіїв.
- Ковдра, теплий одяг. Можуть знадобитись, якщо виникне потреба заночувати в машині під час подорожі.
Залишити коментар