Зима – непростий період для кожного водія. Окрім складних умов водіння, взимку додаються ще й різноманітні надзвичайні ситуації – машина може застрягти в глушині, далеко від цивілізації, залишивши водія та пасажирів на морозі без найменших перспектив на порятунок. Аби подібні проблеми не були несподіванкою, достатньо мати в автомобілі так званий «набір виживання».

Розпочнемо з того, що в будь-яку пору року бажано, аби в автомобілі були аптечка, буксирувальний трос, ліхтарик, кабелі для запуску двигуна від чужого акумулятора, клейка стрічка, набір найнеобхідніших ручних інструментів, вогнегасник, насос та шиноремонтні матеріали для швидкого ремонту в дорозі (наприклад, набір із шилом та спеціальними шнурами). Взимку до цього переліку варто додати ще декілька пунктів. На основних складових зимового автомобільного набору зупинимось докладніше.

Що возити в автомобілі взимку

Буксирувальний трос. Це атрибут, на якому не варто економити, інакше під час розриву він може пошкодити кузовні елементи автомобіля. Бажано заздалегідь з’ясувати, де на вашому автомобілі знаходяться буксирувальні провушини.

Кабелі для запуску двигуна від акумулятора. Поклавши їх до багажника, ви в будь-який момент розв’яжете проблему із двигуном, а також зможете допомогти комусь іншому. Кабелі мають бути достатньої довжини та з хорошою струмопровідністю

  • Лопата. Без неї взимку бажано не виїжджати з дому. Цей незамінний інструмент дозволить вам вибратися зі сніжного полону, відкопавши колеса та розчистивши колію.
  • Рідина для омивача. Взимку бажано мати запас такої рідини об’ємом, який буде рівний об’єму бачка.
  • Розморожувач замків. Розморожувач замків допоможе відновити функцію замків у дверях авто за умови дуже низьких температур. Він розчиняє лід, витісняє воду та змащує механізм всередині замка.
  • Запасні лампочки. Запасний набір лампочок та запобіжників не займуть в автомобілі багато місця та ніколи не будуть зайвими.
  • Шкребок та щітка для скла. Цими нехитрими інструментами вам доведеться користуватись чи не щодня, особливо в сніжну погоду. Бажано, аби вони були якісними, інакше можуть пошкодити скло та метал автомобіля.
  • Запас палива. Каністра на 5-10 л палива допоможе відновити рух авто, якщо паливо скінчилось непередбачено. Якщо ви застрягли, а час очікування допомоги затягується, ви запросто можете розпалити багаття та уникнути переохолодження.
  • Ланцюги протиковзання. Особливо актуальні, якщо автомобіль часто виїжджає за місто, в гористу місцевість або пересувається дорогами зі складними та небезпечними ділянками.
  • Теплий одяг. Ідеальний варіант – термобілизна. Вона не займе багато місця в багажному відділенні або навіть в салоні автомобіля.
  • Аварійний комплект. Сюди відносимо знак аварійної зупинки, жилет, що відбиває світло, ліхтар – все, що допоможе побачити вашу автівку іншим водіям.
  • Все для коліс. Мова йде про базовий набір інструментів для монтажу колеса та матеріали для швидкого ремонту шини в дорозі. Крім цього, не зайвою буде наявність в автомобілі пакетика солі, яка може знадобитися на зледенілій дорозі.