Автомобільний ринок України за останній час зазнав значних змін. Як усім відомо 5 квітня 2022 року президент України підписав закон про безкоштовне розмитнення транспортних засобів для усіх Українців. А це означає, щоб акциз, податок і саме мито при ввезені транспортного засобу було відсутнє.

При купівлі авто з Європи без мита людина мала ще обов’язково зробити сертифікат відповідно та поставити автомобіль на облік заплативши за першу реєстрацію автомобіля.

За цей час було ввезено велика кількість авто яка сильно обвалила ринок цін, відповідно вони пішли вниз, до прикладу Нісан Кашкай 2010 року до відміни мита коштував 12$ в хорошій комплектації, то за час безкоштовно розмитнення середня ціна стала 9500$. Таких прикладів можна навести безліч.

Проте 1 липня 2022 року скасували закон про безкоштовне розмитнення автомобілів і повернули його у повному обсязі. Це спричинило плавне збільшення цін на автомобілі і вони продовжують зростати.

Люди вже звикли до нових цін і очікують від уряду лояльне розмитнення з не великими платижем, що б було цілком логічно.

Що буде далі покаже час. Але хотілось звісно би розумного розмитнення щоб кожен Українець зміг дозволити собі авто по європейським цінам.