Історія англійської автомобільної промисловості багата та різноманітна. З середини XIX століття в Британії було створено більш ніж п’ять сотень компаній, і лише декілька десятків із них існують і донині. Сьогодні британський автопром налічує близько п’ятдесяти компаній, які спеціалізуються переважно на машинах класу люкс, спорткарах, родстерах і гоночних автомобілях. Британські автівки – уособлення розкоші та престижу, а їхні логотипи – знак якості та витонченого стилю. Пропонуємо згадати найвідоміші британські бренди, їхні логотипи та познайомитись з історією деяких із них.

Aston Martin

Історія Aston Martin розпочалася далекого 1913 року. Компанія переживала як часи піднесення та тріумфу, так і період банкрутства. Але попри труднощі, вона зуміла пройти нелегкий шлях і сьогодні є одним із найвідоміших виробників преміальних спорткарів. Нова версія логотипу Aston Martin складається з зеленого прямокутника поверх білих крил, у якому заголовними буквами написано назву компанії.

Arash

Одна з наймолодших британських автомобільних компаній, заснована Арашем Фарбоу 1999 року. Компанія спеціалізується на виробництві спортивних автомобілів, визначними рисами яких є дизайн в авангардному стилі та відмінні аеродинамічні характеристики. Символ компанії – золотий птах на фоні чорного щита.

Bentley

Компанію Bentley було засновано в 1919 році, нині це дочірня компанія групи Volkswagen, яка проектує та виробляє розкішні преміальні автомобілі, які переважно збираються вручну. Логотип компанії має назву Big B і складається з літери B та двох срібних крил. Цей логотип став справжньою автомобільною класикою, як власне й автомобілі Bentley, які поєднують в собі британський аристократизм та сучасний дизайн.

Jaguar

Одна із найбільш пізнаваних автомобільних емблем – срібний ягуар, зображений в момент стрибка. Цей стрибок передає всю міць та швидкість автомобілів Jaguar. Історія розвитку компанії демонструє падіння та злети британської автомобільної промисловості. Заснована ще в 1922 році компанія пройшла нелегкий шлях. Сьогодні вона належить індійській компанії, але зуміла залишитись вірною своєму фірмовому стилю.

Land Rover

Ця автомобілебудівна компанія спеціалізується на виробництві автомобілів підвищеної прохідності. Land Rover одним із перших почав виробництво позашляховиків для цивільного населення. Сьогодні під цим брендом виробляються повнопривідні автомобілі, відмінними рисами яких є “надійність” та висока якість. Сучасний логотип компанії в срібно-зеленій гаммі створено у 2011 році.

Lotus

Lotus Cars відома своїми культовими гоночними авто завдяки їхній надзвичайно легкій вазі та легендарним характеристикам керованості. На логотипі овальної форми зображено абстрактний лотос (символ компанії) та ініціали її засновника – A.C.B.C. Жовтий та зелений кольори, використанні для створення логотипу втілюють енергію сонця, радості та життя.

McLaren

Автомобілі McLaren отримали свою назву на честь свого засновника – відомого гонщика Брюса Мак Ларена. Свій перший гоночний автомобіль він створив ще далекого 1964 року, а вже з наступного 1965 року розпочав тісну співпрацю з компанією Ford. Логотип компанії в чорно-червоній гамі, який нині розміщують на автомобілях компанії, було створено у 2002 році.

MG

Як Ви думаєте, що означає назва цієї автомобільної марки? Все дуже просто. Це абревіатура від слогана компанії Morris Garages – «Гараж Морріса». У 2000-х роках марка належала компанії Rover, але після її банкрутства британська компанія була продана китайській корпорації Nanjing Automobile Group. Нині логотипами MG оснащують спортивні автомобілі, які виробляють на китайському заводі у місті Нанкін.

Mini

Автомобільна марка, якою з 2000 року володіє концерн BMW і використовує її для своєї лінійки компактних автомобілів. Логотип Mini – емблема, виконана в стриманих чорних та срібних відтінках, яка містить фірмове найменування. Срібні крила обабіч чорного кола символізують швидкість та свободу.

Rolls-Royce

Rolls-Royceлюксові автівки, створені в найкращих традиціях британського автопрому. Стримані та елегантні лінії простежуються не тільки в моделях автомобілів, але й в логотипі компанії. Знак Rolls-Royce складається з двох літер R – перших літер в прізвищах засновників та натхненників компанії. Доповнює логотип статуетка Spirit of Ecstasy, яка символізує політ.