Дуже часто автомобілісти, яки потрапили у ДТП не знають, як поводити себе в такій ситуації та до яких дій потрібно вдаватися. Зокрема багато запитань виникає стосовно страхових відшкодувань. Адже скласти протокол та попередити про аварію страхову компанію ще не означає отримати страхові гарантії. Тож коли потрібно писати заяву про виплату страховки?

Часом представники страхової компанії користуються необізнаністю та розгубленістю своїх клієнтів і затягують процес подання заяви. Часто потерпілі чують, що писати заяву рано, бо вони ще не надали постанову суду або ще не пораховано завданий збиток тощо.

Отож, аби розставити крапки над «і»: щоб отримати страхову компенсацію, учасник аварії або інша особа з правом на страхову виплату, упродовж тридцяти днів із моменту письмового сповіщення страхової про ДТП повинен написати заяву з вимогами отримати компенсаційні виплати. Нагадуємо, повідомити страхову про аварію необхідно впродовж трьох робочих днів із моменту її настання (якщо неможливо вчасно звернутись до страхової, це потрібно підтвердити документально).

Що вказати в заяві

  • На кого пишеться заява – назва страхової компанії.
  • Особисті дані (ПІБ фізичної особи або назва юридичної особи) заявника.
  • Адреса та контактні дані.
  • Компенсаційні вимоги. Вказуємо шкоду, якої було заподіяно, та основні вимоги стосовно компенсації збитків.
  • Інформація про компенсацію, яка вже була здійснена сторонами аварії (якщо вже були попередні взаєморозрахунки).
  • Дату написання заяви та підпис заявника.

Зазначати розмір страхової компенсації необов’язково, ба більше, непотрібно – це не передбачено жодними законодавчими документами.

Через декілька років південнокорейські автовиробники почали освоювати світові ринки в нижчому ціновому сегменті та розпочали експорт своїх «залізних коней» (знову ж, за умови всебічної підтримки уряду). На новий для себе рівень південнокорейські компанії вийшли наприкінці 1980-х років. Саме тоді вони змогли налагодити виробництво автомобілів, використовуючи вже власні технології.

Коли подавати заяву запізно

Законодавство України затверджує: якщо написання та подання заяви було здійснено пізніше, ніж через рік (у випадку майнових збитків) або пізніше, ніж через три роки (у випадку заподіяння шкоди здоров’ю чи життю) з моменту скоєння аварії, це є підставою для відмови здійснювати страхові компенсації.

Тому не потрібно затягувати з написанням заяви про страхові компенсації, необхідно подати таку заяву страховику впродовж одного року з моменту скоєння ДТП.

Якщо в дорожньо-транспортній пригоді виникають суперечливі моменти та непорозуміння, не варто зволікати. У такому випадку краще звернутись до страхових юристів та адвокатів, які допоможуть розв’язати проблеми, які виникли, та знайти вихід із неприємної ситуації.

Статтю підготував перевірений юрист Святослав Прокопчук, з компанії “Авторадник” який є партнером авторинку carbazar.  Посилання на сайт компанії: avtopomich-pri-dtp