Сьогодні автомобільна промисловість Південної Кореї – одна з найбільших не тільки в Азії, але й у світі. Але ще зовсім нещодавно, близько півстоліття тому, подібної галузі в країні не існувало як такої, а місцеві компанії були здатні на випуск хіба що автозапчастин. Ба більше, в ті часи рівень автомобілізації країни був невтішним – одна машина припадала більш ніж на три тисячі жителів.

Трохи історії

Перший південнокорейський автомобіль з’явився лише в 1955 році. Саме тоді брати-бізнесмени із Сеула в кустарній майстерні на околиці міста зібрали позашляховик під назвою Sibal (в перекладі – «нове» або «новий початок») із деталей списаних американських автівок. Справи у них пішли непогано, і впродовж наступних семи років вони виготовили ще 3000 таких «залізних коней», хоч і не дуже високої якості.

Далі історію автопрому країни ранкової свіжості можна розділити на чотири етапи. Перший етап розпочався в 1962 році, коли уряд визначив курс на масштабний розвиток автомобільної галузі. Однак спочатку місцеві машинобудівельні компанії не мали будь-яких власних напрацювань, тому були змушені займатися складанням автомобілів із машинокомплектів зарубіжних автовиробників (в основному зі США та Європи).

У 1970-х роках корейці приступили до формування власної бази автомобілебудування, ґрунтуючись на технологіях зарубіжних колег, і випустили перший автомобіль власного (локального) виробництва – Hyundai Pony. Його розробка почалася в 1973 році, а вже в 1975 році він був запущений в серійне виробництво.

Через декілька років південнокорейські автовиробники почали освоювати світові ринки в нижчому ціновому сегменті та розпочали експорт своїх «залізних коней» (знову ж, за умови всебічної підтримки уряду). На новий для себе рівень південнокорейські компанії вийшли наприкінці 1980-х років. Саме тоді вони змогли налагодити виробництво автомобілів, використовуючи вже власні технології.

У 1990-х роках автомобільні компанії з Південної Кореї «підтягнули» якість своєї продукції, що вкрай позитивно позначилося на обсягах експорту. У 1998 році корейці взяли курс на «глобалізацію» – вони вкладали значні кошти в дизайн, підвищення якості, нові розробки та дослідження.

 Все це зовсім скоро дало свої плоди – за наступні двадцять років південнокорейський автопром став одним із найбільших у світі, а виробники з цієї країни здобули «всесвітній успіх». Нині вони щорічно випускають понад 8 мільйонів «залізних коней».

Південнокорейські бренди

Перелік південнокорейських автомобільних брендів вельми скромний. Але це цілком компенсується широтою спектра їхнього модельного ряду, який охоплює всі сегменти – від бюджетних компактних малолітражок до розкішних повнорозмірних седанів.

Hyundai Motor

Ця південнокорейська компанія з 2010 року стабільно входить до провідної десятки автовиробників світу. Виробничі потужності компанії розташовані як в Південній Кореї, так і за її межами (Китай, Бразилія, США, Туреччина тощо). Щорічно концерн продає близько п’яти мільйонів автомобілів. Цей бренд представлений більше ніж у 190 країнах світу та має величезну дилерську мережу.

Genesis

Один із наймолодших преміальних брендів світового автопрому, який належить компанії Genesis Motors. Вона, в свою чергу, є підрозділом південнокорейської компанії Hyundai Motor. В модельному ряду бренду декілька моделей седанів представницького та бізнес-класу (зокрема і їх спортивні версії), а також SUV. Основний ринок збуту автомобілів цієї марки – Північна Америка. Також бренд представлений на ринках Азії та Близького Сходу.

Kia Motors

Автогігант, що входить до списку найбільших автовиробників світу. У компанії велика виробнича мережа з заводами в Південній Кореї, Китаї, США та Європі. Kia щорічно виробляє понад трьох мільйонів автомобілів, реалізованих більш ніж у 180 країнах світу. Бренд входить до сотні найбільших компаній і регулярно нагороджується престижними нагородами за якість продукції.

SsangYong

Четвертий за величиною автовиробник Південної Кореї. У модельному ряду компанії переважають позашляховики і кросовери різних класів. У компанії є власний науково-дослідний центр та декілька заводів із випуску комплектуючих і запчастин. SsangYong активно співпрацює з європейськими та американськими автовиробниками.