Найтиповіші ситуації автопідстав, які виникають на дорогах

Здавалося б, що після введення обов’язкової страховки шахраї, що займаються автопідставами, мали б зникнути. Однак, це не зовсім так. Все частіше ми чуємо про автопідстави по телевізору або знаходимо це на просторах інтернету. Тому в сьогоднішній статті ми підготували для вас найтиповіші ситуації, які стаються під час автопідстав.

Стандартна автопідстава є одною із типових ситуацій і виникає тоді, коли шахрай різко тисне на педаль гальма, знайшовши зручний момент, а водій просто не встигає загальмувати та врізається, пошкоджуючи бампер і багажник автомобіля зловмисника. Інша схожа ситуація, коли при русі в лівій смузі ззаду під’їжджає іномарка і починає блимати фарами, просячи дати дорогу. Як тільки водій перебудовується в правий ряд, «в зад» в’їжджає інша машина.

Якщо раніше шахраї пропонували вирішити ситуацію на місці, то тепер вони отримують вигоду шляхом самого ДТП, яке реєструють в патрульній поліції. Більш того, завдяки наявності «своїх» людей в страхових компаніях зловмисники отримують хороший прибуток. В такому випадку спеціалісти рекомендують рухатися переважно в правому ряду та не поспішати перебудовуватися, коли вам будуть мигати фарами та сигналити.

Якщо у вашого автомобіля присутні ковпаки, то знайте, що це значно полегшить задачу для шахраїв обдурити вас. З заднього колеса вашої машини знімається ковпак, а на автомобілі зловмисників протирається невелика ділянка, яка знаходиться в області крила.

В таких випадках злочинці відразу починають обвинувачувати вас в тому, що ви пом’яли крило їхнього автомобіля, а як доказ пред’являють ковпак, який відлетів.  Варто зауважити, що професійні шахраї вміють тиснути на людину психологічно і через стрес та натиск, ви зможете навіть не встигнути зрозуміти, як так швидко погодилися покрити витрати на ремонт.

В таких випадках просто виходьте з машини і починайте фотографувати на камеру телефона свій ковпак і пошкоджене крило автомобіля зловмисників. Потім відразу викликайте співробітників патрульної поліції. Як правило, після цього шахраї тікають. Оскільки є дуже велика ймовірність, що ваші фото будуть прямим доказом вашої невинності в цій ситуації.

Варіант з підставою, коли водій збиває людину зазвичай відбувається  в тому випадку, якщо авто рухається з невеликою швидкістю – близько 30-40 км / год.  Людина, яка секунду тому стояла на узбіччі раптом  буквально падає вам на капот або починає переходити дорогу так близько, що ви просто не встигаєте загальмувати. Як правило, під цю категорію  жертв  зловмисники вибирають водіїв серед представниць прекрасної статі або підлітків, яких на сьогоднішній день також чимало є  за кермом. Після  цієї події такий водій впадає в паніку. Потерпілий починає голосити, що ви його збили і у нього/неї  поламані руки і ноги, розбита голова, він або вона  себе жахливо почуває  і т.д. При цьому швидко знаходяться свідки  (насправді співучасники злочинця), які  грають на стороні «потерпілого». Здебільшого водієві тут же пропонують вирішити питання на місці. Звичайно ж за «невелику» компенсацію.

В такій ситуації запропонуйте  відправити потерпілого до лікарні. Якщо, це дійсно підстава, то така пропозиція може викликати  бурю протесту. Зробіть вигляд, що викликаєте  патрульну поліцію та скажіть «потерпілому» про те, що ви  обов’язково заплатите штраф. Зазвичай, цього буває достатньо для того, щоб шахраї накивали п’ятами. А для того, щоб повністю захистити себе від таких ситуацій вам варто встановити в машині відеореєстратор, який завжди зможе зафіксувати на камеру, що сталось насправді.

Однак, гіршою підставою, ніж збиття людини може бути тільки збиття дитини. Це серйозна підстава, яка здатна розхитати нервову систему навіть найспокійнішому водієві. Уявіть ситуацію, коли ви здаєте назад, переключаєте передачу на першу і чуєте крик і стукіт по капоту, даху або багажнику, тільки почавши рух вперед.

Про те, що ви збили дитину будуть вам відразу  кричати розгнівані батьки. Ніяких пошкоджень вашого автомобіля у вигляді вм’ятин і подряпин може і не бути, але є кілька свідків і постраждала дитина, яка сидить на землі, обхопивши голову руками. Такі підстави часто трапляються саме  з жінками.

Проте, не забувайте, що якщо  у вашому автомобілі встановлена ​​камера заднього виду, яка включається при задньому ході, то удача буде на вашій стороні. Однак, якщо  цього немає, то криміналісти проведуть аналіз бампера і багажника та  встановлять причини і факт наїзду.

В таких випадках відразу  вимагайте, щоб викликали  патрульну поліцію або зробіть вигляд, що телефонуєте туди самі. Скажіть, що ви все бачили і зрозуміли, що насправді відбувається. Попросіть першого перехожого викликати швидку допомогу для дитини або запропонуйте відвезти його/ її до лікарні. В таких випадках шахраї також постараються зникнути.

Пам’ятайте про те, що це далеко не єдині підстави, які існують в сьогоднішньому арсеналі шахраїв. Кожен день зловмисники вигадують щось нове! Зберігайте спокій і самовладання. Намагайтеся не піддаватися на психологічний натиск. Візьміть паузу, щоб все зважити і обдумати. Зробіть знімки місця події та учасників «ДТП». Запросіть друзів і знайомих до місця події. Чим слабкіша психологічна підтримка шахраїв, тим швидше вони просто втечуть від вас.