Як підготувати автомобіль до продажу, щоб отримати за неї бажані гроші, але при тому не обманювати покупця? Є кілька перевірених секретів на цю тему.

Так як підготувати автомобіль до продажу, якщо ти не професійний посередник, а пересічний користувач, який вирішив оновити сімейний транспорт? Потрібно підкреслити в своїй машині все хороше, щоб залишити про неї позитивне враження – нехай навіть у неї чимало недоліків.

Втім, деякі з дрібних дефектів має сенс усунути. Уміння продавця полягає в тому, щоб не витратити на передпродажну підготовку грошей більше, ніж вона дозволить заробити.

“Якщо перед продажем авто ви витратили помітні гроші на ремонт певної системи, не соромтеся розповісти про це покупця.”

Готуємо автомобіль до продажу зовні

Багато вирішують дрібниці, які і старять автомобіль, формуючи образ старої, зношеної техніки.

 • Підфарбуйте подряпини і відколи на фарбі – своїми силами, за допомогою зубочистки і тонкого пензлика. Нехай вийде неідеально, але з відстані вид помітно покращиться, плюс таким чином ви продемонструєте покупцеві турботу про машину.
 • Вирівняти всі деталі зовнішнього оздоблення – молдинги, накладки, шильдики. Ніщо так не старить машину, як перекошені частини облицювання.
  Замініть пошкоджені скла світлотехніки – тріснуті, розбиті, вицвілі. Підійдуть навіть неонові плафони, головне, щоб вони не виглядали старими.
 • Натріть кузов поліролем, щоб фарба знайшла колишній блиск.

“Будь-які пошкодження на кузові погіршують сприйняття машини, тому радимо “точково” підфарбувати сколи фарби і наполірувати кузов восковим препаратом.”

Відновлюємо перед продажею салон

Є два напрямки, які допоможуть омолодити інтер’єр: матеріали обробки і дрібні деталі (навіть незначні, другорядні).

 • Відновіть всі втрачені деталі – ручки, кнопки, вимикачі, прикурювач, пластикові пістони. Це обійдеться недорого, але прибравши сяючі дірки, наприклад, на торпеді, ви “скинете” машині відразу років п’ять-сім.
 • Увага до дрібниць важлива не тільки в обробці, але і в механізмах і в приладах інтер’єру. Покупцеві, який прийде вибрати вашу машину, буде дуже неприємно дізнатися, що в ній не працює стільки речей: стельовий плафон, підсвічування одного з приладів, динамік аудіосистеми, антена, склопідйомник… Займіться цим питанням, часто його рішення обходиться зовсім недорого.
 • Зробіть в салоні і багажнику генеральне прибирання. Вимийте весь пластик, пропилососьте тканину сидінь, дверних карт і стелі. У багатьох випадках це поверне первинний вигляд, при гіршому розкладі – зніме відразливе враження від запущеного салону.
 • Хімчистка – це ефективно, проте недешево. Але локальні забруднення сидінь можна усунути спеціальними аерозольними засобами.
 • Будьте обережні з поліролями для пластику: деякі з них надають деталям нереально блискучий, “жирний” вид. На “рідній” деталі більше схожі ті, які не блисніють, а мають матову поверхню з рівним відблиском.
 • Запах! Цей фактор негативно впливає на сприйняття автомобіля стороннім спостерігачем, причому найчастіше – підсвідомо. Провітрюйте машину, вдавайтеся до послуг автохімії, робіть що хочете, але машину в якої погано пахне салон за адекватні гроші не продати.

Наводимо в порядок силовому агрегаті

Не можна перестаратися з двигуном: якщо на старій машині він ідеально чистий – це дуже підозріло. Тому не поспішайте мити мотор, краще усуньте інші, більш важливі деталі.

 • Усунути течі шлангів і трубок.
 • Гумові та пластикові деталі потрібно ретельно очистити, можливо, зі спеціальними препаратами – це дійсно прикрашає підкапотний простір.
 • Відновіть рівні рідин в усіх бачках. Рівень нижче мінімальної позначки дуже негативно сприймається покупцем.
 • Важіль коробки передач не повинен “бовтатися”, це відразу викликає асоціації з “убитим” автомобілем.
 • Якщо трансмісія подає деякі негативні симптоми, намагайтеся не маскувати їх, а навпаки – усунути. Перебирати коробку передач – це явний перебір, але замінити рвані пильники шрусів і клацаючі хрестовини карданів варто (це не дорого, зате знімає багато питань при бесіді з покупцем).

“Серйозні ремонти ходової частини перед продажем недорогого авто навряд чи мають сенс. Однак дрібні і небезпечні недоліки слід усунути.”

Робимо ходову частину

Старих машин з абсолютно справної підвіскою в наш час не буває, плюс до того ж ремонт ходової часто досить дорогий. Тому перед продажем усувайте в першу чергу ті несправності, які загрожують безпеці або надто вже дошкуляють дискомфортом.

 • Розберіться, що скрипить і стукає під днищем: можливо, досить буде поміняти лише пару копійчаних гумок і змастити великим шприцом кульову опору.
 • Шини. Нехай вони будуть не новими, але і не лисими. Більш того, саме шини викликають часом виляння машини на ходу або підкидання якоїсь її частини. Щоб покупець не грішив на вашу підвіску, простежте за гумою. Можливо, є сенс придбати на ринку шини які вже були в експлуатації.
 • Багатьох покупців лякають будь-які незрозумілі симптоми в гальмах і рульовому управлінні. Факт, вирішувати проблеми цих систем на продаваної машині часто нерентабельно, але постарайтеся, щоб гальма хоча б не скреготали і брали рівно, а кермо не люфтило надмірно.

“Важливий момент при продажу автомобіля: нікого не обманюйте. Це недобре з точки зору моралі, і закон буде на боці обманутого покупця.”