В останні дні в Україні соціальні мережі та месенджери заполонила захоплююча новина про державну програму під назвою “Доступне авто”. За словами поширювачів цієї інформації, з 1 серпня кожен українець матиме можливість придбати автомобіль зі знижкою від 50% до 70%, завдяки тому, що уряд компенсуватиме решту вартості. Неабияк зацікавлені громадяни, поширюють цю новину та закликають всіх бажаючих підписатися на офіційний канал, щоб дізнатися більше деталей.

Однак, як виявилося, ця інформація не є правдивою. “Доступне авто” – це всього лише фейк, створений з метою реклами телеграм-каналів та маніпуляції громадською думкою.

По-перше, важливо зазначити, що не існує жодної державної програми під назвою “Доступне авто”. На державних веб-сайтах і у офіційних джерелах України немає жодної інформації про таку програму. Українські ЗМІ також не повідомляли про будь-які зміни у цьому напрямку.

По-друге, той самий телеграм-канал, який закликає до підписки, не містить жодних конкретних деталей про “Доступне авто”. Інформація на цьому каналі обмежується лише заголовками та обіцянками, але жодних конкретних відомостей не надає. Це підтверджує, що ця новина створена з метою залучення уваги до каналу та збільшення кількості його підписників.

Справжня інформація, якою варто ділитися, полягає в тому, що 1 серпня в Україні обговорювали розширення державної програми “єОселя”, яка спрямована на пільгове іпотечне кредитування для молодих сімей.

Оманливі рекламні кампанії і фейки в соціальних мережах стають все поширенішими, і ми закликаємо всіх громадян бути обережними та перевіряти інформацію, перш ніж ділитися нею далі. Пам’ятайте, що дізнатися правду завжди важливіше, ніж вірувати в сенсаційні заголовки.