Весною різкі перепади температури бувають досить часто. Як результат, це провокує виникнення сильних туманів, що так само спричиняє дуже погану видимість. Тому ми підготували поради, які допоможуть Вам адаптуватися до їзди в саме таких погодних умовах

Напевно, усім відомо, що швидкість руху автомобіля має бути насамперед безпечною. Загалом, швидкість вважається безпечною лише тоді, коли ви можете зупинити свій автомобіль і уникнути зіткнення, якщо якась перешкода раптово виникає на дорозі.

Наприклад, якщо на вашому шляху зненацька появиться людина або собака. Водії з великим стажем для самоконтролю вибирають безпечну ділянку дороги та різко тиснуть на гальма, звичайно, перед цим потрібно перевірити чи нікого немає навколо вас.

Якщо цей “тест” показав, що шлях для зупинки є значно меншим від відстані видимості, тоді ви обрали правильну швидкість. Проте, при такій погоді не забувайте, що тримати дистанцію з автомобілем, який знаходиться попереду вас, все ж таки необхідно.

За нещодавніми даними, статистика показала, що 80% аварійних випадків стаються через зіткнення з машиною, яка рухалась попереду. При цьому майже кожен водій, який був зафіксований в цих аварійних ситуаціях намагався дотримуватися безпечної відстані між автомобілями. Більш того, ніхто з них навіть не здогадувався про те, що людське око під час туману бачить усе спотворено. Тому всі предмети в таких умовах можуть здаватися у 2 рази більш віддаленими, ніж це може бути в реальності.

Туман не тільки може погіршувати видимість і закривати орієнтири. Також дослідження показують, що він  може змінити кольори усіх речей, винятком являється тільки червоний. Кожен водій повинен знати про це і на далі врахувати, що під час туману жовтий колір може стати червоним, а зелений жовтим, тому будьте обережні на світлофорах.

 Пам’ятайте, що включення фар дальнього світла погіршить видимість, оскільки світло буде відбиватися в найдрібніших водяних краплях, що також створить непрозоре оточення біля авто і засліпить водія. Тому в тумані слід їхати тільки при ближньому світлі, який в якійсь мірі може висвітлити ваш шлях. Найкращим варіантом буде використання спеціальних протитуманних фар з низьким і широким світлом.

Мало хто з водіїв здатний зберегти контроль над автомобілем в екстреній ситуації, тому спеціалісти рекомендують на слизькій дорозі при гальмуванні спочатку коротко натиснути на педаль гальм, а потім відпустити. Це необхідно повторювати декілька разів, до того моменту поки машина повністю не зупинитися. Окрім цього, для того, щоб підвищити ефективність процесу використовуйте гальмування двигуном. Тут просто старайтеся швидко переходити з найвищої до нижчої передачі. Наприклад, ви можете перейти з четвертої на другу і потім відразу на першу Також не тисніть на педаль зчеплення до того моменту, поки автомобіль повністю не зупиниться, а якщо двигун раптово затихне, то зекономлені сантиметри допоможуть врятувати вас від зіткнення.

Також не забувайте про пішоходів, адже вони часто можуть переходити дороги не в визначеному для цього місці. Відповідно, якщо на вулиці туман, то людину може бути дуже погано видно, а якщо на ній або на ньому темний одяг, то можна взагалі й не побачити. Тому будьте обачні не тільки задля своєї безпеки, але й інших людей, які знаходяться з вами на дорозі.