Державні номери являються необхідною частиною будь-якого автомобіля. Загалом, в Україні не дозволено їздити на автомобілі без цієї розпізнавальної таблички, яка повинна бути прикріплена на бампер вашої машини. Відверто кажучи, усіх автолюбителів можна класифікувати на дві групи. До першої належать ті, хто любить «красиві»номери, а до другої можна віднести тих людей, яким цілком байдуже, які саме цифри знаходять у них на автомобільних номерах. Не зважаючи на різну міру зацікавленості, всім автомобілістам, які відносяться до тої чи іншої групи буде цікаво дізнатися, що саме означають ці символи на номерах їх машин.

Отже, стандартні номерні знаки в Україні виглядають наступним чином: 2 букви – 4 цифри – 2 букви. Цифри означають порядковий номерний знак, останні дві літери — серію номерів, а перші букви регіон в якому авто стоїть на обліку.

Такі букви належать до вказаних регіонів:
AA – належить до міста Київ
AB – належить до Вінницької області
AC – належить до Волинської області
AE – належить до Дніпропетровської області
AH – належить до Донецької області
AI – належить до Київської області
AM – належить до Житомирської області
AO – належить до Закарпатської області
AP – належить до Запорізької області
AT – належить до Івано-Франківської області
AX – належить до Харківської область
BA – належить до Кропивницької області
BB – належить до Луганської області
BC – належить до Львівської області
BE – належить до Миколаївської області
BH – належить до Одеської області
BI – належить до Полтавської області
BK – належить до Рівненської області
BM- належить до Сумської області
BO – належить до Тернопільської області
BT – належить до Херсонської області
BX – належить до Хмельницької області
CA – належить до Черкаської області
CB – належить до Чернігівської області
CE – належить до Чернівецької області
II – Загальнодержавний

Однак, якщо перші значення ви не зможете вибрати самі, то з цифрами та останніми буквами зараз зовсім інша справа. Часто на вулицях країни можна побачити «круті» цифри на номерах машин. Тут відразу зрозуміло, що власники цих машин надають цьому дуже велике значення, тому і платять за «правильні номери» велику суму.

Розгляньмо вартості цих «красивих» номерів детальніше. Як правило, найдорожчими номерами вважаються номери з чотирма однаковими цифрами – 7777 або 5555. Офіційний збір в касу за такі номери в ДАІ може складати до 21000 грн. В той час, як вартість цифр 1111, 2222 та тому подібних комбінацій на номерах може становити 10000 грн. А вже зовсім «дешево» обійдуться номера 6666 – 7500 грн. Напевно, тому, що український народ сильно вірить у різні забобони.

Однак, це ще не всі витрати, а лише офіційний збір. Окрім цього є також неофіційний, але абсолютно реальний «збір» людині, яка посприяє тому, щоб ви якнайшвидше отримали бажаний номер. Адже, як правило, за такими номерами завжди є чера і, напевно, ви вже самі зрозуміли як саме її можна обійти.

Варто зауважити, що значно дешевше вам обійдуться номери з трьома однаковими цифрами на номері.

 Наприклад, такі як 1888 3777, 5553 та інші, а ще дешевше будуть «парні» цифри – 2288, 3377. 

І до найнижчих по цій шкалі «крутості» відносяться так звані дзеркальні номери – 5775, 1881.

Існує ще один спосіб як можна виділитися за допомогою номерів. В Україні у вас є можливість замовити номери не з цфрами, а власним іменем. Дотримуючись вказаних умов Ви з легкістю зможете придбати іменовані номери.
– Цей номер повинен містити в собі лише ті букви, які належать до українського, російського або латинського алфавіту.
– У такому номері може бути зображення, яке буде розташовуватися праворуч.
– Кількість символів не має бути більшою ніж 8 і не меншою ніж 3.
– Суворо заборонено імітувати офіційні державні номери (2 букви – 4 цифри – 2 букви), а також використовувати неценурні слова.

Більш того, іменні автомобільні номери є унікальними для кожної області України, тобто у Львівській області може бути зареєстрований номер «ІВАН» і в Житомирській області також може бути номер з таким самим іменем. Варто зауважити, що з іменними номерними знаками дозволяється їздии тільки на території України. Тому коли ви будете планувати поїздку за кордон не забудьте начепити на машину свої основні номери, які закріплені за вашим автомобілем.

Як правило, ДАІ закріплює за вами номерний знак перед оформленням таких номерів.

І вже після того вам потрібно буде замінити свій техпаспорт, де буде зазначено, що у вас є індивідуальний номер. Вартість комплекту з іменним номером, який складається з трьох символів може становити близько 2000 грн, а за кожен наступний знак в номері потрібно доплачувати по 150 грн. У випадку, якщо вам захочеться добавити якесь зображення, тоді це буде коштувати 1200 грн, а вартість нестандартного формату цього номера становить 950 грн. Варто зауважити, що тривалість виготовлення цих особливих номерів може бути від 14 до 21 днів. Загалом, це вже вам вирішувати які саме номери ви хочете придбати для своєї ма шини. Тому ми сподіваємось, що ця інформація була дійсно корисною і цікавою для Вас.