Історії найвідоміших автомобільних емблем

Країною, де виробляють найякісніші та найвідоміші у світі автомобілі є Німеччина, і перше авто було виготовлений саме там. Тому ми б хотіли розповісти Вам про створення  п’яти найвідоміших німецьких автомобільних емблем.

Mercedes-Benz

Усім відома зірка, яка відображала логотип компанії Mercedes-Benz була створена у 1916 році. Вона була символом застосування двигунів Даймлера в повітрі, на землі та в воді, оскільки компанія випустила ще й авіаційні та суднові двигуни. У 1926 році відбулося злиття компаній Бенца і Даймлера. Вони утворили всесвітньо відому компанію «Daimler-Benz AG». Об’єднаною емблемою стала зірка з трьома променями Мерседес Бенц в лавровому вінку.

Також існує інша і більш поширена версія виникнення емблеми. Три промені — це імена трьох людей: Вільгельм Майбах (великий конструктор), Еміль Єллінек і його дочка Мерседес.

Audi

Засновник компанії Август Горх переклав своє прізвище на латинь. Так слово «слухай» (по-німецьки Horch) стало «Audi». Повна назва фірми, яка почала випускати автомобілі в 1910 році стала «Audi Automobilwerke GmbH Zwickau». Її перший логотип представляв собою трикутну підставку вершиною вниз з написом «Audi», на якій було видно цифру «1».
Однак, через першу світову війну і критичне становище в країні чотири фірми, які на той момент займалися виробництвом машин вирішили об’єднатися. Ось так відбулося злиття Audi, Horch, Dampf-Kraft-Wagen (DKW) і Wanderer. Нова загальна назва компанії була Auto Union.

А його символом стали чотири кільця, в кожному з яких розташовувалася емблема одного з колишніх самостійних підрозділів. Після цього компанії ще пару раз міняла емблему, а до остаточного варіанту дійшла тільки в 2009 році, де вже були сучасні риси, які стали більш об’ємними і сріблястими, а напис з назвою перемістився в лівий нижній край.

BMW

На самому початку компанія займалась виробництвом авіадвигунів. Саме через це коло чорного кольору, що зображено на емблемі означає стилізований пропелер, а вписані букви BMW розшифровуються як Баварські Моторні Заводи. Згодом емблема була змінена. Її центрову частину було розділено на чотири трикутники – два сріблясто-білі та два сині. Вони символізують небо і сталь, а ще ці кольори являються традиційними, оскільки прапор Баварії складається з таких самих кольорів.

Volkswagen

У 1937 була заснована компанія з виробництва «народних автомобілів» (переклад назви Volkswagen). В основу першого автомобіля лягли розробки конструкторського бюро Фердинанда Порше. Усім відомі та звичні риси логотипу Volkswagen з’явилися на автомобілях вже після війни. Букви «VW» просто вписали в коло. У шістдесяті роки дизайнери весь логотип обрамили квадратом. Однак, надовго він не прижився і був ще декілька раз перероблений. Згодом була створена сучасна, більш об’ємна і помітна, версія знаку. Такі  зміни надали логотипу сучасні риси, але не змінили головне призначення — зробити так, щоб авто відразу розпізнавали на дорогах.

Opel

Перший логотип представляє з себе не що інше, як ініціали автора компанії Адама Опеля. З 1962 року компанія займалася виробництвом швейних машин. Саме тоді на логотипі була буква «A», а всередині вписана літера «O». На перших етапах створення автомобілів Opel щільно співпрацював з компанією Renault. Відразу після цього в 1906 році з’явився логотип з написом «Opel Russelheim». Потім знак змінювався безліч раз і вже 1964 рік став вирішальним у становленні логотипу в тому вигляді, в якому ми знаємо його зараз. Адже саме в цьому році на ньому вперше з’явилося графічне зображення блискавки.