Продати старий автомобіль нескладно, але і  тут є особливості, про які не всі знають. У цьому огляді зібрано 5 правил, виконуючи які, можна отримати більше грошей за старе авто і не стати жертвою аферистів.

1. Вибрати розумну ціну

Визначити ціну колишнього у вживанні автомобіля – непросте завдання. Важко привернути покупців, запитуючи занадто багато. А занижуючи ціну, продавець обманює сам себе. Варто почати з відвідин популярних сайтів з продажу машин.

Після визначення балансової вартості автомобіля, потрібно з’ясувати ціну на аналогічні транспортні засоби в своєму регіоні. Ціна повинна відображати те, наскільки скоро продавець хоче позбутися від машини: якщо потрібно її продати швидко, то доведеться погодитися на більш низьку вартість. Проте, запитувана цифра повинна містити невеликий запас для торгу.

2. Правильне оголошення

Очевидно, що безкоштовне оголошення на сайтах – найекономніший варіант. Варто звернути увагу на платні опції, які додадуть переглядів і швидше приведуть покупця.

При створенні оголошення найголовніше – більше подробиць. Це означає не тільки більший обсяг інформації, але і економить час, так як потенційні клієнти можуть мати специфічні запити. В оголошенні необхідно вказувати марку і модель авто, тип кузова, VIN код, інформацію про гарантії, пробіг, модифікації і, звичайно ж, запитувану ціну. Варто пояснити, чому машина продається, вказати технічні подробиці (нові шини або масло), а також умови продажу. І, нарешті, багато фотографій. Оголошення зі знімками отримують вдвічі більше відгуків .. Зображення повинні бути чіткі, і чим їх більше – тим краще.

3. Миття і чищення

З доглянутим зовнішнім виглядом і чистим інтер’єром її легше продати за великі гроші. Якщо немає можливості віддати свій автомобіль в професійну хімчистку, можна зробити цю роботу самостійно: викинути сміття, пропилососити салон, видалити плями з оббивки салону. Якщо в машині курили або перевозили собаку, краще позбутися від неприємних запахів.

Підкапотний простір і двигун краще не чистити. Річ у тім, що при погляді на митий мотор досвідчений автолюбитель може запідозрити, що той недавно ремонтували.

4. Записи про технічне обслуговування

У наш час всі види ремонту та обслуговування автомобіля ретельно записуються в сервісній книжці. Цілком зрозуміло, що покупці хочуть знати, яка робота була виконана на машині і коли. Якщо автомобіль недавно проходив ТО, це буде великим плюсом для нового власника авто.

Якщо сервісної книжки немає, то потенційний клієнт може піти, або почне збивати ціну.

5. Остерігатися аферистів

Як правило, більше бояться шахраїв покупці, але продавці також повинні бути обережними. Покупці можуть спробувати розплатитися підробленими грошима. Або вони можуть спробувати виконати більш складні афери, наприклад, оплачуючи вартість машини частинами.
При продажу автомобіля варто виконувати кілька основних правил, щоб захистити себе. Можна здійснити операцію в банку, де перевірять достовірність купюр або підтвердять факт переказу грошей на рахунок продавця. Тест-драйви потрібно проводити в громадських місцях і не залишати потенційні покупці наодинці з автомобілем. При передачі сервісної книжки та інших документів, краще прибрати з них особисту інформацію.