Якщо двигун — це серце автомобіля, то моторне мастило або олива — кров, яка необхідна автомобільному організму для життя. Моторне мастило або олива — важливий елемент в роботі автомобільного двигуна, який необхідно вчасно міняти. Часом трапляються ситуації, коли необхідно замінити оливу або трошки долити, а під рукою немає лійки. Що робити в такому разі? Пропонуємо ознайомитись із чотирма нескладними, але дієвими способами, за допомогою яких можна виготовити воронку.

Спосіб 1. Використання пластикової пляшки. Найпростіше та найшвидше виготовити лійку можна з пластикової пляшки. Для цього знадобиться будь-який ріжучий предмет, який є при собі — ніж, ножиці, пилка чи сокира. З його допомогою необхідно відрізати частину пляшки з горлечком і відкрутити кришку — лійка готова.

Спосіб 2. Використання газети або іншого паперового виробу. За допомогою листка паперу, картону або тонкого пластику (на зразок папки для паперів) можна виготовити одноразову воронку. Папір необхідно просто звернути конусом, залишивши знизу невеличкий отвір для вливання оливи. Після використання папір, просочений жировою речовиною, пожежонебезпечний, тому його краще одразу утилізувати.

Спосіб 3. Використання викрутки. Аби направити потік оливи в одне русло, скористайтесь викруткою або іншим видовженим предметом, який є під рукою (олівець, шило, товста шпиця тощо). Необхідно приставити викрутку до отвору, в який заливається мастило, і обережно вливати рідину по ній. Головне — не поспішати і стежити, аби не тряслися руки.

Спосіб 4. Варіант для справжніх експериментаторів. Якщо так сталося, що у вашому автомобілі немає ні пластикової пляшки, ні викрутки, ні газети, але ви раптом знайшли повітряну кульку, цей лайфхак для вас. Одягніть повітряну кульку на горлечко пляшки з оливою, а з іншого краю кульки виріжте невеличкий отвір (до сантиметра в діаметрі). Край кульки з вирізом піднесіть до отвору, в який заливається мастило, і обережно нахиліть пляшку. Через кульку швидко, а головне акуратно, вдасться заповнити рідиною двигун.