Пластикові деталі в салоні автомобіля часто втрачають привабливий вигляд через подряпини та потертості. Іноді здається, що усунути подібні ушкодження вже неможливо. Чи насправді це так?

Звичайно ж, найпростіше позбутися незначних подряпин, які тільки-но з’явилися. Якщо ушкодження глибокі або застарілі, їх усунути буде дещо складніше, але все ж таки можливо. Також має значення, який тип пластику подряпано. Якщо пластикові деталі гладкі, повернути їх колишній вигляд простіше, якщо рельєфні — доведеться докласти зусиль.

 

Найпростіші способи маскування дефектів на автомобільному пластику

  • За допомогою фена. Під впливом гарячого повітря ушкодження ніби затягуються та стають майже непомітними. Попередньо необхідно очистити місце з ушкодженнями за допомогою мийних засобів. Фен потрібно ввімкнути на мінімальну швидкість, збільшуючи потужність за потреби (якщо пластик погано реагуватиме на тепло). Важливо, аби пластик не перегрівався, а до місця з ушкодженнями не можна торкатися руками, поки пластикова деталь повністю не охолоне.
  • За допомогою відкритого вогню. Дрібні тріщинки та подряпини можна ліквідувати, піднісши до місця ушкодження запальничку або сірник та провівши полум’ям уздовж нього. Перед цим можна спробувати зробити подібну процедуру на непомітній ділянці пластикової деталі. Якщо після такого ремонту утворилася сажа, можна змочити ватяний диск спиртом та протерти поверхню. Якщо пластик погано реагує на вогонь, спроби позбутися пошкоджень варто припинити, аби не нашкодити ще більше.
  • За допомогою полірування. Такий спосіб вважається найбезпечнішим для автівки. Під час цієї процедури використовують спеціальну пасту для полірування. Полірувати можна вручну або за допомогою спеціального шліфувального обладнання. У випадку використання шліфмашинки полірувати потрібно на низьких обертах, аби запобігти розплавленню пластика. Перед процедурою необхідно ретельно очистити поверхню, потім нанести пасту, трохи зачекати, після чого розпочати полірування. Під час полірування вручну можна скористатися поролоном або спеціальною ганчіркою.
  • За допомогою спеціального олівця. Такий олівець коштує недешево, але його ефективність доведена навіть під час видалення досить глибоких подряпин. Відбувається щось на зразок заповнення та затягування щілин і пошкодження стають непомітними. Головне, правильно підібрати колір олівця — він має максимально збігатися з кольором пластикової деталі. Додатково можна відполірувати поверхню.
  • За допомогою капітального ремонту. Такий спосіб найдорожчий, тому що доведеться звернутися по допомогу до професіоналів автосервісу. Майстер може частково або повністю замінити ушкоджену деталь, або ж провести професійний ремонт зі шліфуванням, поліруванням, ґрунтуванням та фарбуванням місця з ушкодженнями. Навіть якщо здається, що ушкодження незначні, найкраще обрати саме професійну допомогу. Бо тільки так ви будете упевнені, що ремонт буде виконано без додаткового ризику для зовнішнього вигляду вашої автівки.