Як правильно підібрати автокрісло
для своєї дитини

Якщо дитині ще немає 12 років, тоді наявність  в машині дитячого автокрісла для юного пасажира є обов’язковою. І справа навіть не в тому, що за відсутність такого крісла передбачений штраф. Статистичні дані підтверджують: у разі ДТП спеціальні сидіння рятують життя дітям, а звичайні ремені безпеки не облаштовані для дітей, тому ризик того, що дитина може постраждати в аварії без такого крісла є значно більшим.

В сьогоднішній статті ми розповімо вам про те, які бувають автокрісла, і як вибрати відповідне і надійне саме для вас.

Типи дитячих автокрісел:

В першу чергу ви повинні розуміти, що безпеку для вашої дитини забезпечить те автокрісло, яке є правильно підібране по розмірам малюка. Загалом, крісла для дітей розділені на 4 основних категорії, які залежать від віку, зросту і ваги дитини:

 

0 (або іншими слова «автолюлька») – призначена спеціально для немовлят віком до 9 місяців і вагою до 10 кг. Дитина в ньому повинна їздити  в лежачому положенні.

0 + є більш універсальною категорією. Крісло-переноска з регульованою спинкою, призначене для дітей у віці від 0 до 15 місяців, вагою до 13 кг та зростом не більше 75 см.

1 категорія дитячих автокрісел, призначених для віку від 1 року до 4 років. Вага дитини  повинна коливатися  в межах від 9 до 18 кг,  а зріст  до 1 метра.

2 категорія підходить для дітей віком від 3 до 6 років, масою тіла до 25 кг. Зріст при цьому не повинен перевищувати 120 см.

3 категорія  – сидіння без спинки, підходить для дітей у віці від 5 до 12 років, масою тіла до 36 кг, ростом до 135 см.

Існують також гібридні або допоміжні категорії, які трансформуються в міру зростання дитини. Це зручно, якщо у сім’ї обмежений бюджет. Наприклад, крісла типу «2-3» підходять для юних пасажирів у віці від 3 до 12 років, а група «1-2-3» – ще більш універсальна, призначена для дітей з 9 місяців.

Тому перед покупкою автокрісла вам необхідно виміряти зріст і вагу дитини та  визначитися з категорією (від 0 до 3), а при виборі магазину слід звернути увагу на відгуки та якість товару.  Оскільки крісло служить для забезпечення безпеки вашої дитини. Також  при його покупці необхідно переконатися в тому, чи відповідає воно європейським стандартам (про це говорить значок «ECE R44 / 03»).

Окрім цього, щоб правильно підібрати розміри дитячого автокрісла, ваша дитина повинна спочатку попробувати посидіти в ньому. Необхідно переконатися, що йому/їй в ньому зручно і досить вільно, інакше дитина буде часто відволікати вас від дороги із постійними  скаргами на дискомфорт. Більш того, крісла з категорією 0, повинні мати регульовану спинку і підголовник, щоб малюк міг  не тільки сидіти, але і спати. Голова дитини має бути захищена бічними накладками і виступати за них не більше ніж на третину.

Не забувайте, що крісло також  повинно підходити за розмірами до вашого автомобільного салону і обов’язково перевіряйте  якість внутрішніх ременів. Вони мають бути надійними і дитина, як правило не повинна їх сама розстібати. Зверніть увагу на те, що  з’єднання  цих ременів,  повинно мати товсту прокладку, адже в разі аварії саме на це місце припадає основне навантаження. Важливо також перевірити і  практичність крісла – матеріал оббивки. Хорошим плюсом буде, якщо є можливість її зняти і випрати.

Також спеціалісти не рекомендують економити як на якості, так і на кількості таких крісел.  В ідеалі дитина до 12 років повинна змінити 4 крісла. Проте, завдяки появі крісел-трансформерів, ви зможете обійтися лише двома моделями.

В загальному, старайтесь дотримуватися таких правил: до 1 року дитина в дитячому автокріслі повинна знаходитися головою проти руху автомобіля, а поки не досягне ваги 15 кг, необхідно використовувати п’ятиточковий ремінь.

 

Вкрай не рекомендують купувати дитячі автокрісла, що були у вжитку у не перевірених людей. Проблема полягає в тому, що при аварії крісло втрачає свої захисні функції, а за зовнішнім виглядом це визначити практично неможливо.

Сподіваємось ця стаття була для вас корисною і ви зможете підібрати хороше  автокрісло для вашої дитини.