Як правильно підготувати своє авто до весняної пори?

З приходом весни кожному водієві варто перевірити різні вузли у своєму авто, адже під час зими вони піддавалися великому навантаженню. Спеціалісти рекомендують не тільки замінити зимові шини на літні, але і додатково перевірити акумулятор, підвіску і двигун. Тому не потрібно нехтувати повною та ретельною підготовкою свого авто до теплої пори, оскільки наслідки вашої їзди взимку можуть застати вас зненацька.

Варто почати з того, що взимку кузов вашої машини міг постраждати найбільше. Однак, наслідки від різних реагентів або вологи здебільшого виникають з приходом весни, тому утворені подряпини на кузові автомобіля можуть почати іржавіти. В таких випадках потрібно дуже добре вимити ваше авто, зокрема днище кузова, багажник і салон. Більш того, якщо ви обробите всі новоутворені пошкодження лакованого покриття антикорозійним засобом і підфарбуєте всі сколи та тріщини, то це буде дуже великим плюсом.

Велика кількість водіїв нехтують перевіркою акумулятора. Вони аргументують це тим фактом, що якщо акумулятор добре працював під час зими, то і весною все також має бути гаразд. Відверто кажучи, взимку на нього йде дуже велике навантаження через те, що пічка працює постійно і запуск мотора не завжди проходить легко. Тому бувають випадки, коли акумулятор не є повністю заряджений, а подальше його використання в такому стані може дуже сильно скоротити роботу даного пристрою. Таким чином, спеціалісти рекомендують все ж таки перевірити акумулятор вашого автомобіля і при необхідності зарядити його, а додаткова перевірка клеми на предмет окислення буде тільки на користь вашому авто.

Під час підготовки автомобіля до весняної пори, також не забувайте про візуальний огляд двигуна. Взимку від різких перепадів температури під капотом машини можуть постраждати гумові та пластикові деталі мотора і багато інших агрегатів. Від цього виникають витоки антифризу і масла, що є наслідком втрати герметичності з’єднань.
Однак, мити моторний відсік вашого авто потрібно дуже обережно, бо є ризик, що ви можете пошкодити різні електрообладнання.

Як правило, міняти масло в бензиновому двигуні не потрібно, якщо воно є якісне і сучасне, оскільки саме таке моторне мастило не втрачає свої властивості під час зими. Проте, якщо ваша машина має дизельний мотор, то провести заміну масла все ж таки варто.

Не забувайте перевірити деталі гальмівної системи вашої машини. Адже, якщо гальмівні шланги мають якість тріщини, то їх потрібно негайно замінити. Більш того, ви відразу будете мати нагоду перевірити рівень гальмівної рідини, яка знаходиться в бачку.

Спеціалісти також рекомендують відразу завчасно перевірити кондиціонер в машині. Для профілактики замініть фільтри, а при потребі заправте його фреоном.

Промивка паливного бака і паливопроводу теж буде не зайвою для вашого автомобіля. Варто додати, що ця процедура не є дешевою, а виконати її самостійно досить складно. Тому ви, звичайно, можете не робити її кожен сезон, проте заміна паливного фільтра перед теплою порою все ж таки необхідна.

Перед весняним сезоном не забувайте перевірити налаштування рульових тяг, стан амортизатора та гумометалевих шарнірів, як і інші деталі підвіски. У випадку, якщо на деталях гумових елементів є якісь пошкодження, тоді їх потрібно поміняти, а всі рухомі підвіски з’єднання також не завадить змастити для профілактики.

З приходом весни старайтеся відразу замінити зимову гуму на літню. Звичайно, покришки необхідно поміняти тоді, коли температура повітря буде становити п’ять градусів тепла. Тому будьте обачні, адже зараз погода в Україні має надзвичайно сильні перепади. Просто слідкуйте за температурою, щоб похолодання знов не застали вас зненацька, але не затягуйте з цим питанням надто довго, оскільки при плюсовій температурі через інший склад, зимова гума втрачає свої властивості, а це може спричинити різні незручності під час їзди.