Як правило, водії не думають про підготовку свого авто до осені. Однак, як би це дивно не звучало, але саме осінь може бути більш складним сезоном для вашого авто, ніж зима. Через  те, що взимку зазвичай буває дуже холодно, водії стають більш обережними, а вулиці, як правило, підтримуються в кращому стані, ніж восени, оскільки тільки взимку очікується сніг та мороз. 

Більш того, багато людей в холодну пору взагалі не користуються автомобілями, адже  вони просто залишають свої машини припаркованими біля будинку. Така ситуація трапляється  через жахливу погоду, або через те, що у них немає вибору, оскільки автомобіль просто може  не заводитись.

В результаті, рух на вулицях в морозний зимовий ранок може бути не таким інтенсивним, як зазвичай. 

Восени, однак, більшість автомобілів заводяться. Окрім цього, часто бувають дощі, а це означає, що ваш автомобіль раптово починає здаватися більш зручним засобом пересування, ніж зазвичай, оскільки під час дощу люди навряд нададуть перевагу громадському транспорту, якщо у них є свій власний автомобіль. 

Як правило, у такі дні вулиці  повністю переповнені автомобілями. Крім того, не забувайте про несприятливі погодні умови і про те, що осінню рано темніє. Саме поєднання цих факторів  значно ускладнює керування автомобілем.  Тому у сьогоднішній статті ми розкажемо вам як можна підготувати свій автомобіль до осінньої пори. 

Восени дуже важливо підтримувати свій автомобіль в чистоті, особливо це стосується лобового скла. Адже під час їзди інші машини можуть раз у раз оббризкувати передню частину вашого автомобіля з сумішшю води і бруду. Тому потрібно регулярно очищувати вікна, оскільки це збільшить видимість і продовжить термін служіння щіток склоочисників. 

Якщо склоочисники будуть витирати чисту поверхню скла, вони не тільки набагато краще будуть  забирати воду, а й довше прослужать, а у випадку, коли ви помітили, що вікна залишаються брудними навіть після використання склоочисників, переконайтеся, що щітки є чистими і неушкодженими, оскільки  пошкоджені щітки склоочисника повинні бути замінені якомога швидше.

Заради власної безпеки, шини автомобіля повинні бути в хорошому стані. Мінімальна глибина протектора для літніх шин становить 3 мм, а для зимових шин – не менше 4,5 мм. Якщо глибина протектора на ваших шинах вже досягла мінімуму, їх необхідно замінити. Шини також потребують заміни, якщо вони занадто старі. Вважається, що небезпечно використовувати зимові шини, вік яких перевищує 5-6 років. 

Однак,  літні шини можуть прослужити до 10 років. Дату виготовлення ви можете знайти на бічній частині кожної шини – вона складається з 6 цифр (2 цифри означають номер тижні, а 4 цифри – рік).

Шини необхідно замінити, як тільки починає змінюватися погода. Найкраще починати думати про заміну шин в жовтні, коли середня температура дня становить 10 градусів за Цельсієм. Коли температура падає, приблизно, до 7 градусів за Цельсієм і залишається на цьому рівні- шини, безумовно, повинні бути замінені. 

 Пам’ятайте, що забронювати цю послугу необхідно заздалегідь, тому не відкладайте заміну шин на останній момент!

Ущільнювачі на дверях автомобіля найбільш схильні до пошкоджень  під час пізньої осені. Протягом дня, коли буває тепліше, ущільнювачі покриваються вологою, а вночі, коли температура опускається нижче нуля, вода на них замерзає. Саме тоді вони пошкоджуються – якщо ви не можете відкрити двері взимку, запам’ятайте, що це почалося восени. 

Для того, щоб підготувати ущільнювачі до прийдешньої зими, очистіть їх шматком тканини і покрийте шаром силіконового герметика.

З усіх елементів, які ви можете підготувати або перевірити до осені, фари забуваються найчастіше. Це дивно, враховуючи, наскільки вони важливі для безпечного водіння. Завжди добре перевіряти фари на регулярній основі – ви повинні попросити кого-небудь з пасажирів допомогти вам перевірити, чи працюють вони.

Це потрібно робити раз на місяць, але краще робити це раз на тиждень. Пам’ятайте, заміна може знадобитися не тільки зовсім непрацюючої лампочки, адже,  якщо лампочка горить слабше, ніж повинна, швидше за все найближчим часом вона повністю згасне.

Сезон збільшеного споживання електроенергії автомобілем починається саме осінню. Найближчим часом вам буде потрібно обігрівати салон і використовувати склоочисники, а скоро після цього також доведеться підігрівати дзеркала і заднє скло. Тому перевірити, чи працюють всі електричні компоненти, найкраще до початку осені. 

Якщо ви перевірите стан акумулятора осінню і виявите, що його потрібно ремонтувати або змінити, у вас буде достатньо часу для ремонту або вибору нового акумулятора. Повністю заряджений акумулятор повинен мати напругу 12,6 В, а  напруга 12,4 В означає, що акумулятор розряджений. Ви також повинні перевірити саморазряд, який не повинен перевищувати 50 мА (0,05 А). Саморозряд означає струм, споживаний різними аксесуарами – автомобільним комп’ютером, радіо, сигналізацією і т. д.

Коли ви готуєте свій автомобіль до осені,  про стан охолоджувальної рідини, можливо, навіть простіше забути, ніж  про фари. Особливо в кінці осені температура може бути дуже низькою, тому рекомендується перевірити, чи зберігає охолоджуюча рідина свої властивості. Перевірка гальм є абсолютною необхідністю при підготовці автомобіля до осені. 

Темрява вранці і після обіду, слизькі дороги і дрібний дощ часто змушують водіїв раптово використовувати гальма. Переконайтеся, що вони працюватимуть бездоганно, якщо знадобиться використовувати їх для запобігання нещасного випадку.

При плануванні підготовки автомобіля до осені пам’ятайте одне – найбільший вплив на безпеку водіння надає саме людський фактор. Ваш обов’язок – перевірити перераховані вище елементи, щоб ваші пасажири, інші водії і ви на дорозі були в безпеці.