Як правильно охолодити свій
автомобіль без кондиціонера

В літні спекотні дні, щоб охолодитися люди досить часто можуть використовувати кондиціонер, під час їзди в машині. Однак, це не вигідно та і можна застудитися від різких перепадів температури. Відверто кажучи, немає точного способу, як саме можна подолати спеку. Проте, ми підготували для вас деякі поради, які допоможуть охолонути та ви не будете відчувати себе морозивом, яке ось-ось розтане.

На центральний вентиляційний отвір можна повісити вологу шматку. Повітря в салоні стане набагато холоднішим після того, як пройде крізь неї. Тому запасіться вологими кусочками тканини, щоб можна було часто замінювати їх, адже в спеку  вони досить швидко стають сухими. 

Попробуйте їздити босими за кермом. Однак, пам’ятайте, що в деяких місцях це є заборонено законом. Спочатку відчуття буде трішки дивне і незвичне, але наше тіло випускає багато тепла через ступні, тому босі ноги під час подорожі (або, принаймні, в’єтнамки на ногах) допоможуть вам підтримувати прохолоду.

Покладіть лід в салон машини. Наприклад, якщо ви поставите 3 кілограми льоду на підлогу під вентиляційним отвором, то це допоможе охолодити усі речі які знаходяться навколо. Однак, для того, щоб в автомобілі не утворилася калюжа, покладіть лід в якусь пластикову підставку або форму для випікання. А для хорошої циркуляції повітря по салону ви можете відкрити вікно.

Також ви можете заморозити воду у звичайних пластмасових пляшках, щоб потім використати це як обгортку з льодом. Просто закутуйте ці пляшки в рушники та потім по черзі можете покласти за шию. А коли цей лід повністю розтане, то для охолодження  пийте  цю прохолодну воду.

Старайтеся завжди планувати усі поїздки так, щоб вони припадали на найхолодніші періоди дня. Літом — це ранок. А якщо вам не потрібно підлаштовуватись під розклад, то плануйте усі свої поїздки до того моменту, поки на вулиці не стає дуже жарко. Окрім цього, для того, щоб уникнути найжаркішого періоду постарайтеся не їхати додому опівдні.

Хорошим плюсом буде те, якщо ви запам’ятаєте графік час піку у своєму місті. Як правило, цей період припадає на той момент, коли люди їдуть на роботу або повертаються з неї. Тому ви можете не тільки потрапити в корки, але і будете пересуватися дуже повільно від чого в салоні автомобіля стане  жарко.

Намагайтеся включати обдув в машині на позначку з найнижчою температурою. Це допоможе створити рух повітря, адже навіть від маленького руху повітря  в салоні буде значно прохолодніше.

Неприємний міський запах часто змушує нас закривати усі вікна, але для того, щоб покращити циркуляцію повітря потрібно відкрити вікно та вентиляційний отвір. Користуючись цим методом, в салоні буде поступати свіже повітря і температура не підніметься. Більш того, в машині відразу стане прохолодніше і свіжіше, якщо ви відкриєте автомобільний люк або заднє вікно, навіть у заторі, коли рух є досить повільний.

Ви можете затонувати вікна машини світловідбиваючої плівкою. За рахунок цього сонячні промені не будуть так активно потрапляти в машину. Також це допоможе запобігти пошкодженню оббивки та приладової панелі від UV-радіації. Однак, не забувайте про місцеві закони, оскільки клеїти таку плівку в деяких країнах може бути нелегально.

Одягайте повсякденний одяг. Якщо на дорогу до роботи ви витрачаєте багато часу, то спробуйте на час їзди за кермом одягнути просту футболку і шорти, а потім, коли будете на місці зможете переодягнутися в робочий одяг в туалеті, або роздягальні. Користуючись нашою,  порадою ви буде відчувати свіжість протягом цілого дня в таку спекотну погоду. 

А  у разі, якщо раптово виникне ситуація, коли потрібно кудись вийти в більш пристойному вигляді, то ми рекомендуємо завжди мати з собою запасний чистий одяг, особливо в дуже спекотні літні дні. І старайтеся віддавати перевагу світлим речам, через те, що темні кольори буквально вбирають в себе усе тепло.

Під час паркування ми рекомендуємо завжди залишати вікно трошки відкритим. Це може бути 1-2 см. За рахунок цього гаряче повітря зможе вийти з автомобіля, а прохолодне буде потрапляти в салон. Звичайно, бувають дні, коли температура піднімається і до сорока градусів, але не забувайте, що без відкритого вікна з такою температурою зовні, в салоні може бути під 50 градусів. Більш того, нагріється не тільки повітря, але і уся поверхня всередині машини.

Ще один фактор від якого залежить наскільки жарко буде в салоні – це  місце паркування. Важливо постаратися захистити свій автомобіль від сонячних променів, тому ви можете використовувати шторку, щоб сонце не потрапило на лобове скло і загалом, щоб так сильно не нагрівався салон машини. Якщо є така можливість, то припарковуйте своє авто десь в укритті або в тіні. Чим більше часу ви дасте машині побути в прохолоді до того, як ви в неї сядете, тим довше вона буде нагріватися в процесі руху.

Сподіваємось з нашими порадами це літо не буде настільки спекотним і ви з легкістю зможете їздити без кондиціонера.