Миття автівки в процесі догляду за автомобілем — справа суто особиста. За словами автолюбителів, які не дуже переймаються чистотою свого транспортного засобу, головне, аби номерні знаки було видно та й годі. Але чи варто нехтувати гігієнічними процедурами для авто?

Для чого мити автомобіль?

Одразу ж наголосимо, що автомобіль обов’язково потрібно мити. Особливо, в зимовий період. І навіть якщо вже за декілька кілометрів його натерті боки буде вчергове безжально забруднено. Але тут мова насамперед іде не про естетику, а про безпеку. Твій автомобіль бачать інші учасники дорожнього руху, тому що він не зливається в єдине ціле з брудною дорогою. І ти через вимите скло маєш змогу контролювати ситуацію навколо.

Безперечно, можна пересуватися й брудною автівкою, періодично протираючи ручки дверей та скло ганчіркою. Та чи не приємніше сідати у доглянуте авто? Тим паче, що насамперед це потрібно саме автомобілю.

Думка, що під товстезним брудним шаром на лакофарбове покриття не чиниться шкідливий вплив солі та хімреагентів, якими щедро всипані дороги взимку, абсолютно хибна. Агресивні компоненти не лише проникають під шар бруду, але й залишаються на поверхні авто тривалий час. І найгірше, що вся ця хімія з часом просто в’їдається в подряпини, іржу та мікротріщини, які можуть бути на кузові. Як наслідок, верхній шар лаку стане матовим, а колір автівці зблідне.

І якщо на чистій автівці плями іржі важко не помітити, то під шаром бруду побачити подібні пошкодження неможливо. В результаті це загрожує тим, що через певний час, коли власник автівки все ж таки надумає її помити, разом із брудом зійде і фарба.

Крім цього, бруд, який збирається в різноманітних щілинах та отворах, перешкоджає водовідведенню, що посилює вплив вологи на лакофарбові матеріали.

З огляду на такі вагомі та беззаперечні доводи, періодичні візити до автолазні неминучі. Але до вибору мийки теж потрібно підійти відповідально.

Як мити авто?

Раз і назавжди забудьте про миття з відра. Насамперед Ви ризикуєте відморозити собі руки. Крім того, в холодну пору року вода буде миттєво замерзати на поверхні автівки, а бруд і пісок лише подряпають кузов.

Запам’ятайте, вода має подаватися під високим тиском, а для якісного очищення поверхні потрібна спеціальна професійна автохімія, якої, на жаль, немає в роздрібних торгових точках.

На мийці варто поцікавитись, якої температури вода — вона має бути теплою (приблизно 30-40 градусів). Якщо вода буде холодною, кузов буде обмерзати й бруд просто не вдасться добре змити. Якщо ж вода буде занадто гарячою (температура вище 50 градусів), це загрожує тим, що скло може тріснути на сильному морозі.

Перед миттям необхідно прогріти салон, інакше через різницю температур теплої води й холодного салону, на вікнах з’явиться конденсат.

Як сушити автомобіль?

Сушити автомобіль після зимового миття обов’язково. Цією процедурою нехтувати не варто. Авто можна протерти вручну спеціальною тканиною або за допомогою автоматичного пристрою. Автоматичні сушарки ідеально прибирають залишки вологи після миття. Щоб позбутись патьоків, потрібно окремо протерти дзеркала, двірники, номерні знаки. Це можна зробити самостійно або попросити працівника автомийки. Отвори та щілини необхідно продути спеціальним пістолетом, аби уникнути примерзання. Після сушіння двері можна залишити відчиненими на декілька хвилин.

Не треба забувати про салон

Внутрішня частина автомобіля також потребує періодичного чищення. Сідаючи до салону авто взимку, водій і пасажири разом із взуттям заносять всередину сніг та бруд. З часом це може призвести до того, що під килимками накопичуватиметься волога і пліснява. Тому потрібно ретельно стежити за чистотою килимків, просушувати їх та прогрівати салон. В ідеалі в холодний період року варто мати запасний комплект гумових килимків, зокрема і для багажного відділення.

А от для миття мотору варто дочекатися тепла. В морозну погоду двигун дуже довго висихає і під час потрапляння вологи всередину може просто не завестися.

Окрім миття та сушіння транспортного засобу, необхідно подбати про гумові ущільнювачі. Їх потрібно обробити спеціальним водовідштовхувальним засобом, як от WD-40. Це допоможе вберегти їх від впливу вологи та перемерзання. Таким самим чином можна обробити замки, петлі, та інші отвори.

Після відвідин автомийки не варто поспішати розганятися. Пересуваючись повільно, провітріть кузов. Виконавши декілька плавних гальмувань, просушіть гальмівні колодки, аби вони не підвели в потрібний момент. Залишаючи автомобіль на стоянці або в гаражі, не затягуйте ручне гальмо. Якщо елементи гальмівної системи просохли в повному обсязі, то наступного ранку з гаража або зі стоянки можна не виїхати.