Тільки-но позначка на термометрі опускається нижче нуля, автомобілі потребуватимуть особливого догляду. Якщо не дотримуватись певних правил, під час лютих морозів можна просто заглохнути посеред дороги. Тож як доглядати за автомобілем взимку, аби він працював без перешкод.

Прогрівайте авто правильно

Коли надворі сильний мороз, перш ніж рушити, водієві необхідно прогріти своє авто. Але робити це потрібно правильно. Щоб автомобіль слугував без проблем навіть в зимову пору, пам’ятайте декілька простих правил.

  • Неважливо, новий автомобіль чи уживаний, перед кожною поїздкою водій має перевірити рівень масла та охолоджувальної рідини в ньому.
  • Часта помилка водіїв — занадто тривалий прогрів. Автівку не потрібно прогрівати занадто довго. Достатньо п’яти-семи хвилин, аби машина прогрілася.
  • Після відвідування автомийки потрібно обов’язково продути усі замки та щілини, добре витерти ущільнювачі на дверях та обов’язково захистити їх від перемерзання за допомогою силіконового змащувача.
  • Заводити автомобіль за допомогою «прикурювання» від акумулятора іншої автівки не рекомендується. Особливо, коли мова йде про сучасні авто з величезною кількістю електроніки.

Після миття автомобіля не можна ставити його на «ручник». Таким чином гальмівні колодки замерзнуть, що може викликати серйозні наслідки. Спочатку потрібно проїхати близько десяти кілометрів, аби колодки висохли, й лише тоді авто можна поставити на «ручник».

Заправляйте паливний бак на дві третини

Не залишайте паливний бак на мінімумі. Він має бути заправлений не менше, ніж на дві третини. Пам’ятайте це правило навіть тоді, коли ваша поїздка нетривала, а відстань, яку ви маєте подолати, незначна. Покладіть в багажне відділення буксирувальний трос. Він може знадобитись у найбільш неочікуваний момент. До троса покладіть також міні-лопату та ланцюги протиковзання.

Якщо потрібно зробити коротку зупинку тривалістю в декілька хвилин, то взимку автомобіль краще не глушити. Бо найбільшої шкоди двигунові завдає холодний запуск. Під час сильних морозів використовуйте також аерозольний розморожувач вікон. Він не тільки швидко впорається з обледенінням на склі, але й подовжить життя щіткам на двірниках.

Дизельні автівки завести важче

Пам’ятайте, автомобілі з дизельним двигуном завести в морозну погоду набагато важче, ніж бензинові. Тому спеціалісти автосервісу радять додавати до солярки спеціальний антигель. Він сприятиме тому, що парафін не забиватиме паливну систему. Додавати антигель потрібно, коли дизпаливо не холодне. А паливний бак має бути майже повним.

В дизельних автівках перед настанням холодів потрібно замінити паливний фільтр і замінити автомобільне мастило (краще обрати не дуже густе, аби двигун легше заводився). Антифриз також має бути визначеної густини, інакше під час сильних морозів охолоджувальна рідина замерзне. І наостанок, не забудьте підзарядити акумулятор та використовуйте зимовий омивач скла.