Часом водії так зосереджуються на правилах догляду за автомобілем взимку, що зовсім забувають про те, що в літню пору їхній транспортний засіб також потребує уваги. Правила ці нескладні та не потребують багато зусиль та часу.

Регулярно мийте свій автомобіль. В літню пору року водні процедури для автомобіля не менш важливі, ніж узимку. Якщо тривалий час не видаляти брудні плями з поверхні автомобільного кузова, лакофарбове покриття вигорятиме на сонці нерівномірно. З часом ваш автомобіль ризикує стати плямистим. Для миття не використовуйте занадто гарячу воду (до +60 градусів за Цельсієм). Після миття не буде зайвим нанести на поверхню авто захисний віск.

Періодично оглядайте автомобільний салон. Перевіряйте, чи бува не залишили ви в салоні автомобіля залишки їжі або рюкзак зі спортивним одягом після тренування. Залишені на тривалий проміжок часу продукти чи спітнілі речі стануть джерелом неприємних запахів, позбавитись яких буде не так легко.

Не залишайте надовго автомобіль на сонці. Намагайтесь паркувати автомобіль в тіні, аби уникнути «закипання» двигуна та перегрівання основних систем та салону. Якщо ж стоянки під палючим сонцем уникнути не вдається, майте в багажному відділенні захисні екрани від сонячних променів. За допомогою захисних накладок, розташованих на склі автомобіля, салон автомобіля буде захищено від перегрівання та вигоряння. Якщо у вашому автомобілі шкіряні сидіння, обробляйте їх за допомогою спеціальних спреїв, які захистять оббивку від негативного впливу сонячних променів.

Слідкуйте за станом шин та гумових елементів. Регулярний моніторинг тиску в шинах важливий упродовж усього року, а влітку це особливо необхідно. Під дією високих температур повітря всередині покришки розширюється, що може стати причиною її вибуху. Також дуже важливо тримати у чистоті колісні диски та бризковики. Слідкуйте й за гумовими елементами автівки — ущільнювачі дверей і вікон можуть пересихати під руйнівним впливом ультрафіолету.

Стежте за фільтрами та акумулятором. Не забувайте про заміну фільтрів. Влітку, коли навколо багато пилюки та бруду, вони виходять із ладу набагато швидше. Чистий фільтр — запорука вашого здоров’я. Через спеку кількість рідини в акумуляторі випаровується набагато швидше. Аби уникнути небажаних наслідків, слідкуйте за її рівнем.

Правильно заправляйте автівку. Під дією високих температур здатні розширюватись і паливно-мастильні матеріали. Саме тому фахівці автосервісу радять наповнювати паливний бак лише до половини, щоб уникнути витікання палива.

Використовуйте правильне мастило. З цієї ж причини варто використовувати й спеціальне мастило. Саме тому бажано використовувати мастило з більшою в’язкістю.

Не користуйтесь агресивною хімією. Якщо на лакофарбовому покритті чи на фарах автомобіля з’явились сліди пташиного посліду, рештки комах, сажа та інший бруд, не намагайтесь видалити їх за допомогою агресивної хімії. Видаляйте забруднення професійними засобами, які не чинитимуть руйнівного впливу на покриття автомобіля. У разі, якщо лакофарбове покриття таки було ушкоджене, на автівці з’явились подряпини чи потертості, скористайтесь спеціальними аерозолями чи зверніться до автосервісу