Звичайно ж, дорожньо-транспортна пригода – це завжди неприємно та небезпечно, але краще бути готовим до того, що така ситуація може статись. 

Краще, аби у наших порадах не було потреби, але якщо аварійна ситуація таки сталася з вами, вашими близькими, друзями або ви просто стали свідком аварій, потрібно знати, як діяти та що робити насамперед. Для початку нагадаємо, що ДТП – це ситуація під час дорожньо-транспортного руху, коли відбулося зіткнення транспортних засобів, наїзд на пішоходів тощо, внаслідок чого загинули або були поранені люди та спричинено матеріальні збитки.

 

Що робити? Алгоритм дій під час ДТП

  • Не панікувати. Насамперед не потрібно вдаватись до паніки. Надмірна емоційність може спричинити невиправдані дії та може мати негативні наслідки.
  • Зупинитись. Необхідно зупинити авто та ні в якому разі не полишати місце події. Увімкніть аварійну сигналізацію та встановіть знак аварійної зупинки.
  • Не змінювати місцеположення. Не пересувайте автівку та предмети, які стосуються аварійної ситуації.
  • Викликати швидку допомогу. Якщо є потерпілі, необхідно зателефонувати за номером екстреної меддопомоги та викликати бригаду медиків. Якщо це з певних причин неможливо, необхідно доправити потерпілого до найближчого медичного закладу, не забувши попередньо зафіксувати розташування слідів ДТП. в лікарні повідомте дані про свою особу, номер вашого авто, контактні дані та поверніться на місце аварії.
  • Зателефонувати в поліцію. Зателефонувавши до Нацполіції, необхідно повідомити місце, де саме сталася аварія та чекати прибуття підрозділу. Бажано, аби з вами залишились свідки ДТП, якщо вони є.
  • Нічого не вживати. До прибуття поліції та проведення медогляду бажано не вживати ліків на основі алкоголю чи компонентів, які мають сильну знеболювальну дію, окрім тих медикаментів, які є в офіційно затвердженому складі медичної аптечки.
  • Поінформувати страхову компанію. Учасники ДТП мають зателефонувати до страхової, а також надати один одному відомості про себе та свої страхові поліси. Аби повідомити страхову про аварію у вас є три робочі дні з моменту її настання. Якщо є серйозні причини, через які неможливо вчасно звернутись до страхової, це потрібно підтвердити документально. Автівку потрібно зберігати в такому стані, якою вона стала на момент ДТП, до огляду експертів.
  • Унеможливити подальшу шкоду. Необхідно вжити всіх можливих заходів, аби запобігти чи зменшити подальшу шкоду.

 

Чи телефонувати до поліції, якщо в ДТП нікого не травмовано?

Водії мають право скласти європротокол, який надає їм право полишити місце аварії та звільняє від обов’язку викликати Нацполіцію. Однак це можливо лише за декількох умов:

  • учасниками аварійної ситуації є лише два транспортних засоби;
  • транспортні засоби застраховано;
  • відсутні травмовані або загиблі;
  • у водіїв немає ознако алкогольного чи наркотичного сп’яніння;
  • учасники дійшли згоди щодо причин та обставин аварії.

Варто пам’ятати! У разі оформлення європротоколу розмір страхової виплати не перевищує 50 000 гривень – такий ліміт впроваджено в лютому 2016 року розпорядженням Нацкомфінпослуг). Якщо в дорожньо-транспортній пригоді виникають суперечливі моменти та непорозуміння, не варто зволікати. 

У такому випадку краще звернутись до страхових юристів та адвокатів, які допоможуть розв’язати проблеми, які виникли, та знайти вихід із неприємної ситуації. Ми рекомендуємо звернутись до перевіреного юриста Святослав Прокопчук, з компанії “Авторадник” яка є партнером авторинку carbazar. 
Посилання на сайт компанії: avtopomich-pri-dtp