Останнім часом ціни в Україні на бензин постійно зростають і, напевно, кожному було б цікаво дізнатися як можна економно використовувати паливо. Тому в сьогоднішній статті ми підготували для вас декілька порад, які допоможуть в цьому.

  1. Старайтеся не тиснути різко на педаль газу. Кожен раз, коли ви це робите, витрата палива збільшується в десятки разів.
  2. Слідкуйте за тим, щоб оберти двигуна не перевищували 2 000 оборотів у хвилину, а по можливості, раніше перемикайте передачі.

3. Тримайте під контролем тиск в шинах. Підраховано, якщо тиск у всіх чотирьох шинах знизиться всього на 0,1 атм, то витрата палива збільшиться на 2-3%, а шин, які з часом не спускають, на жаль, поки не існує.

4. Включайте мінімальну кількість приладів в автомобілі. При включеному кондиціонері витрата палива зросте на 15%, а при обігріві заднього скла на 5%. Пам’ятайте, що на ближнє світло витрачаються зайві 100 г бензину на 100 км.

5. На спусках можна їхати на нейтральній передачі, але тільки на сухому асфальті, а на некрутих підйомах сміливо можете їхати на п’ятій.

6. Слід пам’ятати, що їзда в сильний дощ збільшить витрати палива на 15%.

7. По можливості старайтеся не відкривати вікна в салоні під час їзди, адже це створює завихрення повітря, які збільшують опір руху машини. Витрата палива збільшується відсотка на півтора.

8. Старайтеся об’їжджати дрібні вибоїни на дорозі. При їзді по них, нога на педалі газу трясеться. Для вас це може бути непомітно, а ось для двигуна дуже відчутно.

9. Проходьте повороти, як це роблять гонщики «Формули-1». Вони перед крутим, поворотом, наприклад, наліво, йдуть максимально вправо, зрізають поворот і виходять з нього знову максимально правіше. Однак, користуватися цієї порадою можуть ТІЛЬКИ досвідчені водії!

10. Також можете попробувати зменшити холості оберти з 900- 1 000 до 500- 600, але пробіг вашого автомобіля має становити понад 15- 20 тисяч кілометрів.

11. Постарайтеся знайти бензин який найкраще підходить саме для вашого автомобіля. Для цього потрібно спробувати всі сорти бензину, які є допустимі для вашого двигуна. Проте, не забувайте, що дешевий бензин не завжди дозволить вам заощадити гроші.

12. Розвантажте автомобіль. Приберіть зайві предмети з багажника. Зніміть багажник з даху, витрата полива при такому розкладі може зменшитися на 10-15%.

13. Слідкуйте за тим, щоб ваша машина завжди була у хорошому стані. Для цього старайтеся вчасно перевіряти свого залізного друга, адже будь-яка несправність може збільшити витрати бензину навіть у два рази. Наприклад, якщо двигун є зношеним, то витрата палива може збільшитися до 20%. Повітряний фільтр, який забруднений до 10%, а не відрегульований розвал-сходження ще 10%.

14. Не забувайте користуватися економним режимом під час руху на максимальній передачі з мінімальною швидкістю. Окрім цього, у випадку, якщо у вашій машині передбачений економний або зимовий режим старайтеся слідкувати, щоб він був включений, адже завдяки плавній їзді з рівномірною швидкістю ви зможете зменшити використання палива аж до 30%.

15. Старайтеся уникати заторів, а якщо ви все ж таки потрапили, то заглушіть свій мотор, якщо очікуєте більше, ніж хвилину. По можливості уникайте дороги, де часто бувають затори. Краще ваша поїздка буде без постійних зупинок і довшою, але ви потратите менше палива. Адже одна година в заторі по витраті бензину прирівнюється до поїздки в 60 км по трасі зі швидкістю 80-90 км год.

16. Старайтеся взимку не прогрівати двигун більше, ніж 3-5 хвилин, оскільки ви можете вже їхати, коли стрілка, яка показує температуру зрушила з місця, так як під час довгого прогрівання ваше паливо просто буде згорати без потреби.

17. Також ви можете запропонувати сусіду або товаришу, якщо, звичайно, йому/їй також підходить ваш щоденний маршрут, їздити по черзі на роботу, в магазин. Це допоможе зменшити поїздки на своїй машині, а значить ви зможете заощадити на бензині.