Одне із запитань, яке часто цікавить власників автомобілів, як подовжити термін експлуатації акумулятора. Насправді ж збільшити працездатність цієї деталі транспортного засобу зовсім нескладно, для цього потрібно дотримуватись декількох простих правил.
Фактори, що впливають на термін роботи акумулятора
- Загальний стан електросистеми авто. Це найголовніший фактор, який впливає на роботу акумулятора. Мова йде про можливі несправності в електросистемі транспортного засобу, які можуть спричиняти додаткові витоки енергії. В результаті за 2-3 дні простою автівки батарея може бути розрядженою.
- Температурний режим. За дуже низьких температур хімічні процеси в акумуляторних батареях уповільнюються, що призводить до часткової втрати пускових властивостей. Занадто ж високі температури призводять до надмірної витрати акумуляторної рідини, внаслідок чого робоча поверхня оголюється й акумулятор швидко втрачає свою ємність.
- Ступінь заряду акумулятора. Основне правило — не дозволяти йому повністю розряджатись. Робота в напіврозрядженому стані зменшує пускові властивості.
- Хімічні процеси всередині акумулятора. Сульфатація електродів, гідроліз та інші хімічні процеси, які постійно відбуваються всередині батареї, відбуватимуться інтенсивніше, якщо неправильно експлуатувати автомобіль. В результаті АКБ швидше вийде з ладу.
Види акумуляторів та специфіка їх обслуговування
Коли мова йде про обслуговування, акумулятори поділяють на два основні різновиди — такі, що обслуговуються, й такі, що не потребують обслуговування. Перші вимагають постійного контролю рівня електроліту. Перевіряти його потрібно хоча б раз на два місяці — рівень електроліту має бути на 10-15 см вищим за край сепаратора. Якщо рівень знизився, необхідний долив дистильованої води. Необслуговувані ж акумулятори не потребують доливання води впродовж усього терміну використання.
Основні правила обслуговування акумулятора
- Зовнішній огляд. Слідкуйте, щоб акумулятор був чистим від бруду та пилу. У випадку забруднення скористайтесь сольовим розчином, розбавивши одну чайну ложку солі в 200 мл води (це видалить електроліт із корпусу АКБ).
- Постійна перевірка рівня рідини. Якщо ви придбали акумулятор, який потребує перевірки акумуляторної рідини, не забувайте робити це кожні два місяці. Перевірити рівень електроліту досить швидко за допомогою спеціальної мірної трубочки або будь-якої прозорої трубочки, наприклад, від звичайної ручки для письма. В автомобілі ж тримайте пляшку дистильованої води.
- Перевірка рівня заряду. Щоб виміряти напругу на акумуляторних клемах, скористайтесь спеціальним цифровим мультиметром. У АКБ із повним зарядом напруга має бути в межах 12,6–12,9 В. В момент запуску напруга не повинна падати нижче 10,5 В. Рівень заряду визначають також за густиною акумуляторної рідини (вимірюється аерометром) — в нормі вона становить від 1,26 до 1,28 г/см3.
- Надійна фіксація АКБ. Недостатньо затиснені клеми зумовлюють поганий контакт, що призводить до надмірного нагрівання й можливого оплавлення полюсів. Також, якщо клеми прилягають нещільно, вони більш схильні до окислення, а це знижує стартерні характеристики та погіршує якість заряджання акумулятора від генератора.
Залишити коментар