Аби автівка радувала свого власника протягом тривалого терміну, вона потребує регулярного і правильного догляду. Це особливо важливо, коли транспортний засіб регулярно рухається запиленими міськими вулицями, дорогами зі щебенем або бездоріжжям. Причому догляду потребує не тільки кузов, але й салон автомобіля. Однією з основних умов гарного зовнішнього вигляду автомобіля є миття кузова та чищення салону. Вибір мийних засобів і методи миття залежать від типу забруднення. Зупинимося на цьому докладніше.
Види забруднень кузова
Забруднення, які осідають на автомобілі, неоднорідні і багатошарові. Зазвичай це суміш пилу, сажі, масел, часточок дорожнього покриття тощо. Звичайною водою можна змити лише верхній шар забруднень, який складається переважно з пилу. Другий шар видаляється лише за допомогою спеціальних мийних засобів, адже в його складі є сажа, масло та залишки вихлопних газів. Третій шар — це залишки різних поліролів і консервантів, якими раніше обробляли кузов, і різноманітні сполуки, які руйнують лакофарбове покриття. Цей шар видаляють лише шляхом хімічної обробки або за допомогою абразивних паст. Таким самим чином видаляють і останній, четвертий, шар, який складається з частинок синтетичних смол. Саме тому автомобіль слід мити регулярно, особливо після їзди в снігову або дощову погоду. Міський бруд часто вбирається в лакофарбове покриття, завдаючи йому істотної шкоди.
Правильне миття кузова
Існує декілька основних правил, як мити автомобіль:
- Насамперед для миття використовують холодну або теплу воду з додаванням автомобільного шампуню. Автомобільним шампунем можна користуватися двічі на місяць.
- Не рекомендується мити кузов потужним струменем води — це може пошкодити лакофарбове покриття. Миття машини під сильним струменем можливе лише взимку, у випадках, коли потрібно видалити сіль, що осіла на поверхні кузова.
- Не слід терти покриття сухою ганчіркою, бо це теж загрожує ушкодженнями.
- Мити автомобіль слід починати з даху.
- Мийний засіб необхідно повністю змивати, не шкодуючи води, щоб на поверхні не залишилося розводів і крапель.
- Після миття кузов потрібно витерти насухо м’якою ганчіркою.
Консервація
Чистий кузов автівки потребує подальшої обробки спеціальними консервантами, які захищають від пошкоджень лакофарбове покриття. Ці засоби найчастіше виготовляються на восковій основі. Поверхня кузова вимагає обов’язкової консервації, якщо пролита на кузов вода утворює калюжку, а не розтікається окремими краплями. Ця процедура проводиться кожні два-три тижні.
Догляд за салоном
Салон автомобіля також потребує чищення. Синтетична тканина, якою оббиті сидіння, стеля та двері, поступово старіють і вицвітають. Якщо салон вкритий пилом, цей процес прискорюється та посилюється. З пластикових і шкіряних поверхонь бруд легко видаляється за допомогою вологої ганчірки. Велюрову оббивку спочатку слід пропилососити, після чого, використовуючи ацетон, видалити плями. Оббивку із тканини також пилососять або очищають щіткою. Сильні забруднення видаляють, використовуючи спеціальні пінні засоби для чищення. З масними плямами добре справляється бензин — необхідно трохи змочити серветку і протерти забруднену поверхню.
Залишити коментар